Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3894
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Japończycy otwierają nową fabrykę

Sobota, 17 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:39
Autor: Portal: Onet.pl
Fabrykę układów kierowniczych ze wspomaganiem elektrycznym, otworzy 13 października w Wałbrzyskiej SSE japońska firma NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. - poinformowała Paulina Koksa, asystentka prezesa NSK. Przedsiębiorstwo ma już w Kielcach fabrykę łożysk NSK-Iskra.

Pracę w nowym zakładzie znalazło już 100 pracowników, a do końca roku ma być zatrudnionych kolejnych 20. Do końca przyszłego zatrudnienie ma wzrosnąć do 350 osób.
Zakład będzie produkować wspomaganie elektryczne dla europejskich marek samochodów. Jest to tzw. EPS (electric power steering), zastępujący tradycyjne wspomaganie hydrauliczne.

Japońska firma NSK jest światowym liderem w dostawie łożysk, komponentów samochodowych i układów kierowniczych, produktów precyzyjnych i mechatronicznych. Roczne obroty NSK wynoszą 5 mld euro; grupa NSK zatrudnia ponad 23 tys. pracowników na całym świecie.

Europejska część Grupy NSK, NSK Europe, prowadzi sprzedaż w całej Europie, ma zakłady zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, Polsce, Niemczech i Szwajcarii, a centra dystrybucji w Holandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group