Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8134
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Jaki był Karpacz przed laty, a jaki jest teraz?

Niedziela, 24 listopada 2013, 8:00
Aktualizacja: 8:03
Autor: Mea
Karpacz: Jaki był Karpacz przed laty, a jaki jest teraz?
Fot. MSiT w Karpaczu
Reprodukcje fotografii Karpacza z XIX i początku XX w. oraz współczesne zdjęcia miasta można już oglądać na wystawie „Karpacz – Krummhübel” w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 9.00 – 17.00. Bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy 4 zł.

Dawne fotografie, zdjęcia z wydawnictw, pocztówki i materiały ikonograficzne pochodzą w większości ze zbiorów muzeum w Karpaczu. Zdjęcia z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku oraz te współczesne wykonał Zbigniew Kulik, fotografik z Karpacza, który od wielu lat dokumentuje stale zmieniające się oblicze miasta.

Przedstawiona ikonografia pozwala prześledzić rozwój tego miasta, szczególnie w ostatnim okresie, kiedy buduje się wiele zmienia się przebieg szlaków komunikacyjnych.

- Zapraszamy do oglądania przedwojennych zdjęć Krummhübel, czyli Karpacza. Ta niemiecka nazwa naszego miasta w tłumaczeniu na język polski brzmi Krzywa Góra. Na wystawie jest ok. 20 reprodukcji fotografii m.in. z pocztówek oraz 20 zdjęć współczesnych ukazujących przemiany, jakie dokonały się tu w ciągu wieku – mówi Zbigniew Kulik, dyrektor muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1142
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group