Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 7067
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak skutecznie pomóc schronisku dla zwierząt

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 8:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 stycznia 2019, 15:48
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Jak skutecznie pomóc schronisku dla zwierząt
Fot. Paweł Guszała
Wydaje się, że w przypadku Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze pomoc jest prosta – przekazuje się koce, karmę, zabawki. Nic bardziej mylnego.

Zdecydowana większość darczyńców przynosi do jeleniogórskiego schroniska wspomniane wcześniej rzeczy. Tak było od lat. Kupowało się najtańszą karmę, a kierownictwo przyjmowało ją z wdzięcznością. A tymczasem…

Nie mamy zdrowych psów – tłumaczy Anna Nikołajuk, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt. – Mają problemy żołądkowe i często potrzebują specjalnej diety. Dlatego nie ma sensu przynosić karmę, lepiej przekazać choćby symboliczną złotówkę. My wiemy, czego nasze psy potrzebują i spożytkujemy przekazane środki w najlepszy możliwy sposób.

Pieniądze przydadzą się w schronisku nie tylko na zakup odpowiedniej karmy, ale i leków. Potrzeb jest wiele, gorzej z możliwościami finansowymi.

Zaczyna zmieniać się myślenie i mentalność ludzi kochających psy, bo nawet jeleniogórskie przedszkolaki organizują akcję „Zamiast lizaka, daj na zwierzaka”. Zbierają w ten sposób fundusze, a później przekazują je nam - mówi A. Nikołajuk.

Twoja reakcja na artykuł?

60
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
4%
Smuci
2
3%
Złości
6
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group