Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5759
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak „Burza” na Dziatwę do Łodzi

Sobota, 12 kwietnia 2008, 13:55
Aktualizacja: 13:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jak „Burza” na Dziatwę do Łodzi
Fot. TEJO
Sukces kamiennogórskiego spektaklu „Krzesłoświat” na VIII Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych. Teatr Burza wygrał Grand Prix. Taką decyzję podjęło w sobotę jury imprezy.

Spektakl kamiennogórzan, świetną sztukę będącą swoistym moralitetem dotyczącym problemów współczesności, nagrodziło także młodzieżowe jury. Kamiennogórzanie podbili serca publiczności zamysłem scenicznym. W trakcie spektaklu animują krzesła, nadając im wymiar różnych osób, przedmiotów i zjawisk. W nagrodę Teatr "Burza" pojedzie na ogólnopolski przegląd teatrów dziecięcych Dziatwa w Łodzi.

Jurorzy postanowili także nadać cztery nagrody. Wśród laureatów są Dziecięca Grupa Teatralnej „Trele Morele” z Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach za spektakl „Brzydkie Kaczątko”, Teatr „Iskierki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Wałbrzychu za spektakl „Zabawa w pociąg czyli stacja Budzikowo” a także „Teatr Nasz” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze za spektakl „Wróżka- Dobra Rada” i Grupa teatralna ”Tespisek” z Niepublicznego Przedszkola nr 3 w Zgorzelcu za przedstawienie „Pali się”.

Wyróżniono Teatr „Przyjazny” ze Szkoły Podstawowej Nr nr 8 w Jeleniej Górze za spektakl „Zagryziakowie”, Teatr „Metafora” z Młodzieżowego Domu ultury w Jeleniej Górze za przedstawienie „Dziwny spektakl o niczym” oraz Teatr „Młody” z Zespołu Szkół w Wojcieszowie za spektakl „Prawo Jazdy”.

Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną dla Teatru „W co się bawić?” z Karpacza za spektakl „Wstążeczka”. Jurorzy wyróżnili także najlepszych instruktorów i przyznało kilka dyplomów uznania.
Wszystkim gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group