Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7010
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak bezpiecznie przekazać majątek – w sobotę

Wtorek, 21 listopada 2017, 7:13
Autor: Organizator
Jelenia Góra: Jak bezpiecznie przekazać majątek – w sobotę
Fot. Organizator
Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej, 8. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się 25.listopada. W 21 miastach Polski ok. 200 notariuszy będzie udzielać informacji prawnych. W Jeleniej Górze takie spotkanie zaplanowano w Książnicy Karkonoskiej w godz. od 10.00 do 16.00.

- Z naszych konsultacji z notariuszami, które każdorazowo poprzedzają wybór tematu, wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się umowy dotyczące przekazywania majątku w rodzinie, jak i sposoby dysponowania majątkiem w różnych sytuacjach życiowych, dlatego wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się na temat, który w sposób dość szeroki te zagadnienia ujmuje – wyjaśnił not. Maciej Chojnacki, ogólnopolski koordynator projektu.

25 listopada rejenci wyjaśnią, w jaki sposób można przekazać majątek, korzystając m.in. z takich instytucji prawnych jak darowizna, renta czy dożywocie, jakie są konsekwencje każdego z tych wyborów i który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom. Nie są to jednak jedyne pytania, na jakie rejenci udzielą odpowiedzi – tradycją tego dnia jest możliwość porozmawiania o wszelkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach rejentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group