Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8269
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: III EveryBoard Festival już wkrótce

Niedziela, 11 maja 2014, 8:04
Aktualizacja: 8:06
Autor: visitkarkonosze.pl
Region: III EveryBoard Festival już wkrótce
Fot. Michał Gałczyński
Ponad 20 konkurencji i przeniesienie centrum wydarzeń ze stadionu na deptak planują organizatorzy III EveryBoard Festivalu, który odbędzie się 28 i 29 czerwca w Karpaczu. Udział deklaruje około trzystu zawodników.

Podczas III EveryBoard Festivalu – Memoriału Jakuba Futka Futerhendlera, Karpaczem zawładną miłośnicy jazdy na desce. Na ich prośbę termin zawodów przesunięto z wiosennego na początek wakacji. Ograniczenie ruchu na głównej ulicy miasta pozwoliło z kolei na zmianę głównej areny imprezy. Tym razem nie będzie nią stadion, lecz deptak, w który zamieniła się ulica Konstytucji 3 Maja.

Rywalizacja odbywać się będzie również na stoku Kolorowa przy deptaku. Konkurencje wodne oglądać będzie można na akwenie wodnym przy Zaporze nad Łomnicą.

Około 300 zawodników pokaże swoje umiejętności w ponad dwudziestu konkurencjach. Zapowiada się bardzo efektowna rywalizacja. Będą skoki, wyścigi, jazda na desce po wodzie za wyciągarką, na desce dzielonej na pół i używanej jak narty oraz wiele innych.

Mountainboard, czyli jazda na desce terenowej przystosowanej do niemal każdej nawierzchni, będzie mieć rangę jednej z rund Pucharu Europy. Rozegrany zostanie w dwóch konkurencjach: downhill i freestyle.

III EveryBoard Festival odbędzie się w sobotę i niedzielę 28 i 29 czerwca. Zawody będą otwarte dla kibiców, nie będzie żadnych biletów – każdy jest mile widziany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1137
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group