Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7527
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: I jak tu chodzić po jeleniogórskim bruku

Czwartek, 16 września 2010, 7:57
Aktualizacja: Piątek, 17 września 2010, 7:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: I jak tu chodzić po jeleniogórskim bruku
Fot. TEJO
Zgodnie z zapowiedzianym terminem zakończono prace brukarskie na uliczkach przylegających do budowanego Pasażu Grodzkiego, który zostanie otwarty za niespełna miesiąc. Jakość prac – póki co – pozostawia sporo do życzenia.

Ulica Jasna i kawałeczek Grodzkiej mają nową, nawiązującą do historycznej, nawierzchnię z kamieni. Na początku tego tygodnia zakończono brukowanie fragmentu Grodzkiej i przywrócono całość do użytku. Tym samym powrócono do dawnej organizacji ruchu przywracając znak „droga jednokierunkowa” na ulicy Drucianej.

Jakość prac już od początku budziła jednak kontrowersje. W sprawie fatalnego położenia bruku na ulicy Jasnej interpelował na letniej sesji rady miasta radny Piotr Miedziński. Podkreślił, że po nowej nawierzchni trudno się poruszać i to nie tylko paniom w obuwiu na wysokich obcasach. – Jest nierówna i pełna szczelin – mówił.

Od tamtego czasu nawierzchnia przy ulicy Jasnej nieco się uleżała, ale wciąż nie należy do najrówniejszych. Znacznie gorzej wygląda bruk na Jasnej od strony baszty zamkowej oraz kawałeczek kostki na ulicy Grodzkiej. Tu zresztą kamienie sąsiadują z asfaltem, bo wybrukowano tylko tę część traktu, która przylega do pasażu. Nie wygląda to ciekawie… Pozostaje mieć nadzieję, że do czasu otwarcia Pasażu Grodzkiego wykonawca zadba o wyrównanie brukowanej nawierzchni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1286
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group