Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 9540
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Horror w Kamiennej Górze

Wtorek, 13 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 16:05
Autor: konrad
Uczeń tamtejszego gimnazjum zmusił swojego kolegę do stosunku oralnego, a wszystkiemu przyglądali się uczniowie z kilku klas. W ten sposób nastolatkowie chcieli rozliczyć długi. Sprawa wyszła na jaw, gdy chłopak, który był obiektem seksualnym, poskarżył się matce. Ta natychmiast zgłosiła sprawę policji i dyrekcji szkoły.

- Od razu podjęliśmy czynności sprawdzające - wyjaśnia komendant powiatowy policji w Kamiennej Górze, podinspektor Bogdan Kujawiak. - Zbieramy informacje, jak do tego doszło, czy nastolatek był zmuszany do seksu. Za ten czyn, czyli doporwadzenie nieletniego do innej czynności seksualnej, grozi sprawcy kara od roku do dziesięciu lat więzienia. Dlatego trzeba staranie sprawdzić wszystkie okoliczności. Wiadomo, że uczniowie fotografowali zajście i nagrywali filmiki za pomocą telefonów komórkowych. Potem rozpowszechniali całość wśród innych kolegów.

Chłopiec już nie jest uczniem Gimnazjum Społecznego w Kamiennej Górze. Matka od razu wypisała go z tej placówki. Do szkoły pójdziej prawdopodobnie w innym mieście.
Jak mówi Ewa Kowal, pedagog w gimnazjum, do takiego zdarzenia może dojść w każdej szkole w Polsce. - Rozluźnienie obyczajów wśród nastolatków, brak więzi z rodzinami, kult przemocy to pożywka do takich zachowań.

Z uczniami szkoły rozmawiają psychologowie. Uświadamiają gimnazjalistom, że ich zachowanie było skandaliczne i złe. Niewątpliwie nie jest to pierwszy przypadek seksualnego wykorzystania w szkole. W Kamiennej Górze do takiej afery doszło po raz pierwszy. Świadkowie zdarzenia dopiero teraz rozumieją swoją postawę. Twierdzą, że dla nich jest to obecnie koszmar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
674
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group