Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7292
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Horror w Kamiennej Górze

Wtorek, 13 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 16:05
Autor: konrad
Uczeń tamtejszego gimnazjum zmusił swojego kolegę do stosunku oralnego, a wszystkiemu przyglądali się uczniowie z kilku klas. W ten sposób nastolatkowie chcieli rozliczyć długi. Sprawa wyszła na jaw, gdy chłopak, który był obiektem seksualnym, poskarżył się matce. Ta natychmiast zgłosiła sprawę policji i dyrekcji szkoły.

- Od razu podjęliśmy czynności sprawdzające - wyjaśnia komendant powiatowy policji w Kamiennej Górze, podinspektor Bogdan Kujawiak. - Zbieramy informacje, jak do tego doszło, czy nastolatek był zmuszany do seksu. Za ten czyn, czyli doporwadzenie nieletniego do innej czynności seksualnej, grozi sprawcy kara od roku do dziesięciu lat więzienia. Dlatego trzeba staranie sprawdzić wszystkie okoliczności. Wiadomo, że uczniowie fotografowali zajście i nagrywali filmiki za pomocą telefonów komórkowych. Potem rozpowszechniali całość wśród innych kolegów.

Chłopiec już nie jest uczniem Gimnazjum Społecznego w Kamiennej Górze. Matka od razu wypisała go z tej placówki. Do szkoły pójdziej prawdopodobnie w innym mieście.
Jak mówi Ewa Kowal, pedagog w gimnazjum, do takiego zdarzenia może dojść w każdej szkole w Polsce. - Rozluźnienie obyczajów wśród nastolatków, brak więzi z rodzinami, kult przemocy to pożywka do takich zachowań.

Z uczniami szkoły rozmawiają psychologowie. Uświadamiają gimnazjalistom, że ich zachowanie było skandaliczne i złe. Niewątpliwie nie jest to pierwszy przypadek seksualnego wykorzystania w szkole. W Kamiennej Górze do takiej afery doszło po raz pierwszy. Świadkowie zdarzenia dopiero teraz rozumieją swoją postawę. Twierdzą, że dla nich jest to obecnie koszmar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group