Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6959
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gra Orkiestra! XX Finał WOŚP w toku

Niedziela, 8 stycznia 2012, 12:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 6:53
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Gra Orkiestra! XX Finał WOŚP w toku
Fot. Petr
Trwa jubileuszowy, XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na ulicach polskich miast kwestuje aż 120 tysięcy wolontariuszy, młodych ludzi zbierających pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Plan tegorocznej Orkiestry jest prosty: – Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko – mówił na ogólnopolskiej konferencji prasowej Jurek Owsiak, założyciel WOŚP. – Po orkiestrze trzeba mieć pieniądze na zakup sprzętu dla ratowania życia wcześniaków. Trzeba zebrać ich tyle, żeby nie zabrakło dla żadnego dziecka. Zdałoby się też kupić trochę pomp insulinowych dla przyszłych mam, które chorują na cukrzycę. Tak więc, do roboty. Niech się dzieje!

No i się dzieje. Podobnie jak w innych miastach w Polsce w Jeleniej Górze WOŚP gra już od wczesnych godzin porannych. Tradycyjnie, pieniądze dla Orkiestry można wrzucać do puszek wolontariuszy kwestujących na ulicach. Ale nie tylko. W portalach internetowych odbywa się również szereg aukcji przedmiotów podarowanych WOŚP, które można kupić nie wychodząc z domu. Najwięcej – w serwisie allegro.

Do tej pory w ramach WOŚP zebrano 444 915 036 zł. Jubileuszowy XX Finał Orkiestry odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Przypominamy, że o godz. 16.00 na Placu Ratuszowym rozpocznie się oficjalna impreza WOŚP z muzyką na żywo, licytacją przedmiotów i Światełkiem do Nieba. Warto wziąć udział.

– Robimy wszystko, aby uzbierać jak najwięcej pieniędzy. Trochę przeszkadza nam pogoda, z uwagi na niekorzystną aurę ludzi w mieście jest raczej niewielu. Nie ukrywam, że najbardziej liczymy na imprezę pod ratuszem; że tam będzie do kogo podchodzić, prosić o wsparcie. Oby przyszło jak najwięcej osób – mówi nam Ewelina Gawlik, która kwestuje dla Orkiestry już po raz trzeci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (83) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group