Zalogowanych: 24

Jelenia Góra: Górnik lepszy w wojnie nerwów

Poniedziałek, 23 października 2017, 13:02
Aktualizacja: 13:04
Niezwykle zacięty przebieg miało spotkanie pomiędzy Sudetami Jelenia Góra a Górnikiem Wałbrzych. Choć przez całe spotkanie przeważali goście, to praktycznie przez 40 minut na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej trwała zacięta walka o każdą piłkę, monetami było bardzo nerwowo o czym świadczą liczne przewinienia techniczne.

Początek spotkania był nerwowy z obu stron - w 3. minucie po celnej "trójce" Kozaka nasz zespół prowadził 5:2, ale było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gospodarzy w tym meczu. Od stanu 9:9 przyjezdni zdobyli 12 punktów z rzędu, a pierwszą odsłonę wygrali różnicą 10 "oczek". W drugiej kwarcie jeleniogórzanie doskoczyli na chwilę na 6 punktów (23:29), ale i tym razem Górnik powiększył różnicę punktową i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 27:36.

Licznie zgromadzona publiczność miała jeszcze nadzieję na odwrócenie losów spotkania, bo 9 punktów jest zdecydowanie do odrobienia, jednak po zmianie stron przyjezdni odebrali im na jakiś czas złudzenia. W 24. minucie było już 31:48 i wydawało się, że goście opanowali sytuację na boisku, jednak podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza ambitnie walczyli i po trafieniu Niesobskiego w 27. minucie było już tylko 43:51, a nawet 49:56, jednak ostatni głos w tej kwarcie należał do Durskiego, który rzutem za 3 punkty ustalił wynik na 49:59. W decydującej odsłonie Sudety nadal walczyły, ale od stanu 55:61 ponownie inicjatywę przejęli wałbrzyszanie. Ostatecznie nasz zespół przegrał 68:83 i z dorobkiem 2 zwycięstw i 4 porażek zajmuje 8. miejsce w tabeli gr. D II ligi. Górnik ma na swoim koncie 4 zwycięstwa i 1 porażkę - zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium w naszej grupie.

KS Sudety Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 68:83 (11:21, 16:15, 22:23, 19:24)