Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2752
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Gminna dopłata do wymiany pieców

Poniedziałek, 12 marca 2018, 11:24
Autor: WAC
Sto tysięcy złotych zarezerwowała w swoim tegorocznym budżecie gmina Mysłakowice na dopłaty dla mieszkańców, zainteresowanych wymianą źródeł ciepła w swoich domach lub mieszkania

Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli na ostatniej sesji Rady Gminy. Z możliwości uzyskania dopłaty na wymianę źródła ciepła mogą skorzystać właściciele lokalu mieszkalnego lub nieruchomości o charakterze mieszkalnym, wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni i najemcy lokalu komunalnego.

Dotacja będzie przydzielana w wysokości do połowy poniesionych kosztów kwalifikowanych jednak nie więcej, niż: dla domu jednorodzinnego – 10 tysięcy złotych, dla mieszkania w budynku wielorodzinnym – 7 tys. zł. W przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit kosztów kwalifikowanych określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań.

Jak informuje wójt gminy Mysłakowice Michał Orman - przyjmowanie wniosków od zainteresowanych uzyskaniem dopłat osób i wspólnot rozpocznie się za kilka tygodni. - Pula 100 tysięcy złotych, zarezerwowana na ten cel w budżecie gminy nie jest kwotą całkowitą – mówi wójt. - W przypadku dużego napływu wniosków od mieszkańców, na realizację kolejnych dopłat zaciągniemy pożyczkę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska - dodaje.

Do tej pory do gminy wpłynęło około 70 ankiet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group