Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6618
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galeria jak ze snów

Wtorek, 17 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 kwietnia 2007, 15:34
Autor: DOB
Jelenia Góra: Galeria jak ze snów
Fot. prezentacja Parkridge, Krzysztof Knitter
Na zaniedbanym placu przy ul. Kilińskiego wkrótce powstanie olbrzymia galeria handlowa – obiecali przedstawiciele spółki Parkridge, którzy chcą zainwestować w ten teren.

– Będzie tam kino, sklep rtv, market spożywczy, kilka restauracji oraz kilkadziesiąt mniejszych sklepów – wymieniała Magda Książek, członek zarządu spółki, podczas dzisiejszej prezentacji inwestycji.

Pod galerią zostanie wybudowany dwupoziomowy parking na ok. 500 miejsc.
Łącznie obiekt przy ul. Kilińskiego będzie miał ok. 35 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego powierzchnia handlowa to ok. 18 tys. m. kw.
Przedstawiciele Parkridge zapowiedzieli, że chętnie włączą się w życie społeczne miasta. Zaoferowali, że zasponsorują klub sportowy.

Zanim jednak rozpocznie się inwestycja, potrzebny będzie plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Jest on w opracowaniu i rada przyjmie go najwcześniej w połowie bieżącego roku. Jak zapewnili przedstawiciele Parkridge, galeria Focus Park powstanie w drugiej połowie 2009 roku.

<b>Chcą inwestować</b>
Parkridge działa w Polsce od 2003 roku, jest właścicielem 3 galerii handlowych w Polsce. Istnieją już obiekty z Zielonej Górze i Bydgoszczy, we wrześniu ma być otwarta galeria w Rybniku. W planie jest budowa 5 kolejnych, w tym tej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group