Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8410
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Flora prawie w rękach kupców

Środa, 2 czerwca 2010, 14:43
Aktualizacja: 14:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Flora prawie w rękach kupców
Fot. Angela
Sto dwie osoby prowadzące działalność gospodarczą na targowisku w centrum miasta podpisało wczoraj w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej umowę utworzenia nowej Spółki Kupieckiej Flora. W obecności notariusza wyrazili oni chęć przejęcie targowiska w swoje ręce, po dwudziestu latach zarządzania przez Wojciecha Wojciechowicza.

Jak szacują kupcy, do spółki nie przystąpiło około 40 przedsiębiorców z Flory. Pozostali są przekonani, że te zmiany przyniosą im same korzyści. Warunkiem przystąpienia do nowo utworzonego podmiotu było wykupienie przez każdego z udziałowców jednego udziału za kwotę 500 zł oraz podpisanie umowy.

– Do Spółki Kupieckiej Flora z ograniczoną odpowiedzialnością przystąpiła zdecydowana większość, która zebrała kapitał zakładowy w kwocie ponad 50 tys. zł. Już wstępnie został wybrany zarząd i rada nadzorcza. Należy pamiętać, że na targowisku handlują również osoby starsze oraz tzw. tymczasowi kupcy, którzy zamierzają zaprzestać handlu jeszcze w tym roku. Oni z oczywistych względów nie są zainteresowani zmianami – mówi Bartosz Mikietyn, jeden z przedstawicieli kupców targowiska Flora.

– W styczniu br. mówiłem, że wierzę w to, że kupcy mogą się zmobilizować i zrozumieją cel utworzenia tej spółki. Dzisiaj mogę przyznać, że pojawiło się porozumienie ponad podziałami, czego szczerze kupcom gratuluję. Dzięki tej zmianie wyłączymy pośrednika między kupcami a urzędem miasta, co może skutkować tylko i wyłącznie na korzyść kupców – dodaje B. Mykietyn.

Gratulacje podjęcia decyzji o utworzeniu spółki przekazał kupcom obecny podczas podpisania umowy, wiceszef miasta Jerzy Lenard. Udziałowcy nowo utworzonego podmiotu już pracują nad koncepcją zagospodarowania targowiska Flora. Zapewniają, że dokument złożą w wyznaczonym przez komisję rozwoju terminie (do 15 czerwca br.) i zrobią wszystko, by z chwilą wygaśnięcia 30 czerwca br. umowy z obecnym zarządcą targowisko przeszło w ich rękach.

W ciągu najbliższych lat będziemy się starali do kompleksowego przebudowania targowiska i modernizacji oraz wprowadzenia go w XXI wiek, poprzez jednolite zabudowania i pasaże. Chcemy też ściągnąć na targowisko nowych kupców. To co zostało zrobione na naszym targowisku przez ostatnie dwadzieścia lat jest widoczne gołym okiem, nie wymaga to komentarza – mówi Bartosz Mikietyn.

Podobnego zdania są również inni udziałowcy, którzy również zauważyli potrzebę zmian. Kupcy otwarcie mówią, że tak dalej funkcjonować się już nie dało.
– Potrzebna jest przede wszystkim nowa nawierzchnia targowiska, nasi klienci przychodzą i nogi sobie skręcają lub łamią, matki z dziećmi i osoby starsze czy niepełnosprawne po tych dziurach nie mają jak przedostać. Przez tyle lat nic nie było zrobione, brane były od nas tylko pieniądze – mówi Barbara Smolińska.
Jacek Wróbel poza zmianami organizacyjnymi i poprawą estetyki Flory w spółce upatruje stabilizacji i pewnej przyszłości. Jak mówi do tej wszystko było w zawieszeniu.

Obecnie spółka zostanie zgłoszona do wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Wpis ten spółka uzyska w ciągu miesiąca, dzięki czemu nabierze osobowości prawnej, która umożliwi kupcom podpisanie długoterminowej umowy z miastem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group