Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8330
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festyn za nakrętki dla chorej Klaudii już za nami. Było niezwykle i bajecznie!

Poniedziałek, 1 października 2012, 7:32
Aktualizacja: 9:20
Autor: Angela
Region: Festyn za nakrętki dla chorej Klaudii już za nami. Było niezwykle i bajecznie!
Fot. Organiatorzy
Dzieci z przedszkola w Mysłakowicach przekonały się, że dobro powraca i to ze zdwojoną siłą. Za to, że uzbierały najwięcej nakrętek w przeliczeniu na jedno dziecko (niemal 340 kg) na rzecz 10–letniej Klaudii chorej na retinopatię wcześniaczą i wygrały konkurs zorganizowany przez firmę Vesna, w piątek (28.09) wzięły udział w niezwykłym festynie rodzinnym.

Jak bawiły się maluchy? Rewelacyjnie , bowiem plac przyszkolny wypełnił się bajkowymi postaciami, balonami, klockami, z których budowany były zamek i wieloma innymi atrakcjami. Firma Olinek udostępniła dmuchany plac zabaw.

- Akcja zbiórki nakrętek „Festyn za nakrętki „ trwała od 1 lutego do 30 czerwca 2012. Pomysł zrodził się w mojej głowie w dniu, kiedy organizowaliśmy przyjęcie urodzinowe dla Klaudii i kiedy poznałam bliżej jej sytuację. Klaudia to 11-letnia dziewczynka, która urodziła się w 6-tym miesiącu ciąży i cierpi na retinopatię wcześniaczą. Jest osobą prawie niewidomą. Jej mama nawiązała kontakt z kliniką w Chinach, która daje nadzieję na poprawę widzenia Klaudii, poprzez zabiegi iniekcji komórek macierzystych. Koszt takiego wyjazdu to około 100 tys. zł – mówi Magdalena Pruś z firmy Vesna. - Nasza akcja spotkała się ze sporym odzewem nie tylko szkół i przedszkoli biorących udział w konkursie, ale także wśród wielu firm i instytucji, a także osób prywatnych. Przeszło 50 placówek zbierało z nami nakrętki dla Klaudii. Udało się uzbierać 8 ton.

Teraz trwa II edycja konkursu, która rozpoczęła się 1 września i potrwa do 31 grudnia.

- Gorąco namawiamy wszystkich do dalszej zbiórki nakrętek da Klaudii. Zwycięzca wskaże nam miejsce organizacji wspaniałego balu karnawałowego. Na początku stycznia Klaudia wylatuje do Chin. Moim marzeniem jest uzbierać dla niej 10 ton nakrętek – mówi Magdalena Pruś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group