Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8028
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal Nauki w Elektroniku przy Grunwaldzkiej

Niedziela, 26 maja 2013, 8:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2013, 7:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: Festiwal Nauki w Elektroniku przy Grunwaldzkiej
Fot. Angela
„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” – te słowa Adama Mickiewicza były mottem tegorocznego XI Festiwalu Nauki, który w piątek (24.05) odbył się w Gimnazjum nr 3 i Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze.

Całość rozpoczął uroczysty apel, po którym jak z pełnego worka wysypały się atrakcje przygotowane na ten niezwykły dzień. Już przed wejściem do szkoły na gości czekały: prezentacja wózka widłowego czy makiety ruchu drogowego, a wewnątrz budynku: wystawa prac świetlicowych, pokaz sprzętu elektronicznego – nowoczesne technologie, pokaz programowania, pokaz rzeźbienia z jabłka, doświadczeń fizyko-chemicznych „Czary Moier’a” oraz warsztaty plastyczne dla dzieci z klas integracyjnych, warsztaty rzeźbiarskie czy wykład z chemii „Nanotechnologia - Co? Jak? Po co?”.

Przepiękne łabędzie z owoców rzeźbiła m.in. Magdalena Mielnik, która zdradziła, że niezwykłych umiejętności nauczyła ją pani świetliczanka.

- To są niezwykle proste rzeczy, kilka machnięć nożem i gotowe, a można dzięki temu naprawdę pięknie udekorować stół np. na niedzielny obiad – mówiła Magda.

Marek Sieciński sporą część festynu poświęcił na pokazy lutowania. W skupieniu lutował układ scalony. - Na tym polega elektronika, na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, ale zanim coś zacznie działać musi przejść m.in. taki proces – wyjaśniał uczeń Elektronika.

Jak co roku nie zabrakło konkursów: piosenki angielskiej, recytatorskiego dla gimnazjum, słowno-literackiego dla technikum, szachowy czy literowania Spelling oraz wielu, wielu innych.
Tradycyjnie pisano dyktanda o Pióro Prezydenta Jeleniej Góry dla szkół podstawowych i gimnazjalistów.

Były liczne pokazy: udzielania pierwszej pomocy, tańca orientalnego oraz flamenco, tresury psa czy… pozyskiwania DNA za cebuli.

Prezentowano także wóz policyjny, a uczniowie wysłuchali prelekcji nt. „Bezpiecznego dziecka, go ucznia”.
Przed publicznością wystąpili: duet skrzypce i keyboard oraz solistka z pięknym głosem – Emilia Woch.
Do łez rozbawił Kabaret „ Ciężkie życie pedagoga”.

A na boisku rozegrano szereg konkurencji sportowych m.in. mecz piłki nożnej: pracownicy szkoły – uczniowie, a także zawody sportowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
Całości dopełniły: występ szkolnego zespołu muzycznego, loteria, grill i kawiarenka z pysznościami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
151
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group