Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5421
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festiwal Nauki w Elektroniku przy Grunwaldzkiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 26 maja 2013, 8:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2013, 7:24
Autor: Angela
Fot. Angela
„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” – te słowa Adama Mickiewicza były mottem tegorocznego XI Festiwalu Nauki, który w piątek (24.05) odbył się w Gimnazjum nr 3 i Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze.

Całość rozpoczął uroczysty apel, po którym jak z pełnego worka wysypały się atrakcje przygotowane na ten niezwykły dzień. Już przed wejściem do szkoły na gości czekały: prezentacja wózka widłowego czy makiety ruchu drogowego, a wewnątrz budynku: wystawa prac świetlicowych, pokaz sprzętu elektronicznego – nowoczesne technologie, pokaz programowania, pokaz rzeźbienia z jabłka, doświadczeń fizyko-chemicznych „Czary Moier’a” oraz warsztaty plastyczne dla dzieci z klas integracyjnych, warsztaty rzeźbiarskie czy wykład z chemii „Nanotechnologia - Co? Jak? Po co?”.

Przepiękne łabędzie z owoców rzeźbiła m.in. Magdalena Mielnik, która zdradziła, że niezwykłych umiejętności nauczyła ją pani świetliczanka.

- To są niezwykle proste rzeczy, kilka machnięć nożem i gotowe, a można dzięki temu naprawdę pięknie udekorować stół np. na niedzielny obiad – mówiła Magda.

Marek Sieciński sporą część festynu poświęcił na pokazy lutowania. W skupieniu lutował układ scalony. - Na tym polega elektronika, na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, ale zanim coś zacznie działać musi przejść m.in. taki proces – wyjaśniał uczeń Elektronika.

Jak co roku nie zabrakło konkursów: piosenki angielskiej, recytatorskiego dla gimnazjum, słowno-literackiego dla technikum, szachowy czy literowania Spelling oraz wielu, wielu innych.
Tradycyjnie pisano dyktanda o Pióro Prezydenta Jeleniej Góry dla szkół podstawowych i gimnazjalistów.

Były liczne pokazy: udzielania pierwszej pomocy, tańca orientalnego oraz flamenco, tresury psa czy… pozyskiwania DNA za cebuli.

Prezentowano także wóz policyjny, a uczniowie wysłuchali prelekcji nt. „Bezpiecznego dziecka, go ucznia”.
Przed publicznością wystąpili: duet skrzypce i keyboard oraz solistka z pięknym głosem – Emilia Woch.
Do łez rozbawił Kabaret „ Ciężkie życie pedagoga”.

A na boisku rozegrano szereg konkurencji sportowych m.in. mecz piłki nożnej: pracownicy szkoły – uczniowie, a także zawody sportowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
Całości dopełniły: występ szkolnego zespołu muzycznego, loteria, grill i kawiarenka z pysznościami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~profesór 26-05-2013 15:39
A gdzie nauka na tym Festiwalu Nauki? Może uczniowie, fikając fikołki, poznawali działanie Ogólnej Teorię Względności, recytując wiersze - budowę aparatu mowy u kręgowców, a kabaret „Ciężkie życie pedagoga” miał za zadanie zwrócić uwagę widzów na współczesne problemy metodologiczne i teoretyczne pedagogiki opiekuńczej? Niestety, coraz częściej do rozmaitych Festiwali Nauki próbuje się wrzucić rzeczy, które z nauką nie mają nic wspólnego, przez co te Festiwale Nauki bardziej przypominają festyny gminne z okazji dożynek, gdzie jest dżem, mydło i powidło. Bardziej to szkodzi niż pomaga nauce. Niedźwiedzią przysługę wyrządzają sami nauczyciele, którzy nie rozumieją, na czym polega prawdziwa nauka. Tak to jest, gdy za naukę zabiera się ktoś, kto nie ma habilitacji, a przynajmniej doktóratu.
~nauczycielka 26-05-2013 20:47
Zły to ptak co własne gniazdo kala
~ 26-05-2013 21:09
Pozdrowienia dla dr.hab. K.Zeliszewskiej
~zdegustowana 26-05-2013 22:08
a ten zespól co śpiewał pochwałę szatana? TO PROMOCJA SZKOŁY? CZY ORGANIZATORZY NIE WIEDZIELI KOGO ZAPRASZAJĄ? A MOŻE ORGANIZATORKI CELOWO CHCIAŁY WPLEŚĆ TREŚCI SATANISTYCZNE? Miałam dziecko posłać do tej szkoły, ale po tym, co mi opowiedziało ( bo było na konkursie dla podstawówek i słyszało) NIGDY W ŻYCIU!!!!! Rodzice brońcie dzieci przed taką szkołą, co to treści satanistyczne promuje. Byc może nauczyciele nie słyszeli treści piosenek, bo to jeden wielki jazgot był, ale DYREKCJA MOGŁABY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA TO, KOGO NAUCZYCIELE ZAPRASZAJĄ, albo przynajmniej nie gorszyć dzieci.
~do 20:47 26-05-2013 23:43
Kolego Wo..., myślałem, że jesteś kartografem, a nie nauczycielką...
~Uczeń 27-05-2013 12:38
Przepraszam , ale w jednej piosence pojawiło się jednop zdanie na temat szatana , brzmiało ono "Szatan jest moim panem", ale niestety ta piosenka gzostała granmna pół d\godziny po zakończeniu festiwalu, kiedy już żadnych "podstawówek" nie było w szkole :) Zostało w tym tylko 2 nauczycieli w tym pan od religii :
~Uczeń 27-05-2013 12:39
Cd. Więc proszę nie kłamać że coś takiego nastąpiło :)
~też widziałem 27-05-2013 15:24
A tak uściślając Pan od religii, tak jak napisał~`uczeń, podszedł do zespołu przekazał jakieś informacje i po tym zakończyło się granie.
~hehehehe 27-05-2013 15:57
A ten pan od religii to jaką naukę reprezentował? Teologię?
~uczen 28-05-2013 19:20
Zapomnialam dodac ze spiewalam w jednym z zespolow. Wiec prosze mi nie wporac jakby co xd pozdrawiam wszystkich ktorzy nie zeozumieli ze chlopak zartowal jak spiewal.. I tylko musial pocwiczyc pewna technike spiewania. A po za tym bylo to PO ZAKONCZENIU CALEGO festiwalu. Przepraszam na ew. Bledy jestem.z telefonu :)
~do uczeń 28-05-2013 20:59
A ja jestem z krzesła :-))
~uczen 29-05-2013 7:59
Widze ze humor dopisuje :))
~DarthAsarath 27-06-2013 9:08
Wow to dopiero beznadziejne zdjęcia. może następnym razem 300 zdjęć ze zbliżeniem jeszcze większym żeby w ogóle nie było obrazu sytuacji?
~absolwent 30-06-2013 22:29
Ludzie! nie opowiadajcie głupot ! znam tę szkołę baardzo dobrze. Normalnie ją kocham w niej jest niesamowita atmosfera pomiędzy uczniami jak i resztą ''załogi''. chodziłam tam całe trzy lata i moge z czystym sercem przyznać że to najlepsza szkoła w Jeleniej Górze. nie chodzi o poziom nauczania bo jest on odpowiedni, a o atmosfere jaka ta,m panuje. takie dni jak ten są bardzo potrzebne taka chwilowa odskocznia od ciągłej nauki. a szykując wszystkie apele występy na to wydarzenie wszyscy przywiązują się do siebie . tworzy się taka jedna wielka szczęśliwa rodzina. czegoś takiego nie spotka się w jedynce czy żeromie to są szkoły dla tak zwanej ''elity'' gdzie normalna osoba która nie ma za dużo pieniędzy nie ma szans. koncert tej kapeli był na samym końcu . nie kłamcie ludzie oczerniając 3 ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group