Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7118
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festiwal Concerti Pasquali tuż, tuż…

Wtorek, 24 marca 2015, 13:42
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2015, 9:27
Autor: Org/Jel
Region: Festiwal Concerti Pasquali tuż, tuż…
Fot. Organizator
Bach, Schubert, Berg, Szymanowski, Brahms, Haydn i Fila to repertuar VII Festiwalu Concerti Pasquali. Rozpocznie go koncert 3 kwietnia w Pałacu Staniszów, a zamknie sceniczne wykonanie oratorium–opery młodego, czeskiego kompozytora Jana Fili, pt. "Stało się Słowo" 11 kwietnia w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze.

W Wielki Piątek (3.04) w Pałacu Staniszów zabrzmi repertuar pasyjny w wykonaniu Anny Patrys. Jeleniogórska śpiewaczka, w tym roku rozpoczyna międzynarodową karierę dzięki zwycięstwu pierwszej nagrody w konkursie sopranów dramatycznych im. Elizabeth Connell. Akompaniować jej będzie Róża Wysocka.

Marzena Lubaszka, pochodząca z Jeleniej Góry sopranistka, jedna z najbardziej charakterystycznych i odważnych odtwórczyń ról operowych, która w 2010 roku zadebiutowała jako modelka na Fashion Week w Paryżu, zaśpiewa pieśni Berga, Schuberta i Szymanowskiego w Pałacu Pakoszów w wielkanocną niedzielę (5.04). Akompaniować jej będzie Daniel Heide. Charyzmatyczny niemiecki pianista współpracuje z czołowymi artystami współczesnej sceny muzycznej, m.in. Ch. Pregardien, S. Kermes, T. Quasthoff.

W wielkanocny poniedziałek (6.04) usłyszeć będzie można Wariacje Goldbergowskie J.S. Bacha. Utwór, który poprzez kultowe wykonanie Glenna Goulda wszedł do kanonu popkultury. W Pałacu Wojanów na klawesynie zagra je Marek Pilch. Wstęp wolny.

Festiwal zakończy sceniczne wykonanie oratorium-opery młodego, czeskiego kompozytora Jana Fili, pt. "Stało się Słowo". Przedstawienie z polskim tłumaczeniem odbędzie się w sobotę 11.04 w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.concertipasquali.eu

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group