Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10636
Zalogowanych: 45
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Ferment gwiazd” z Panem Tadeuszem i Babą Polską, czyli… Bella Mafia

Sobota, 2 marca 2013, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 3 marca 2013, 8:06
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Ferment gwiazd” z Panem Tadeuszem i Babą Polską, czyli… Bella Mafia
Fot. Mea
Siedmioosobowy kabaret Bella Mafia zaprezentował wczoraj (01.03.) studentom Uniwersytetu III Wieku swój nowy repertuar „Pan Tadeusz a Baba Polska” w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Kolejny występ odbędzie się w tym samym miejscu na Dzień Kobiet (08.03.).Wstęp jest wolny.

Kabaret działa przy Uniwersytecie III Wieku od sześciu lat i wystąpił już z 14. premierą. W jego skład wchodzą: Bogusława Bratasz, Anna Moskal, Krystyna Szpala, Hanka Panasiuk, Lidia Smolira, Jan Smolira oraz Andrzej Dudziak.

– Ponieważ niedawno minęła 200 rocznica wydania „Pana Tadeusza”, postanowiliśmy zaczerpnąć różne wątki z tej epopei. Wkrótce będziemy obchodzić Dzień Kobiet, dlatego w skeczach jest wiele wątków kobiecych. Stąd „Pan Tadeusz a Baba Polska” – powiedziała Bogusława Bratasz.

Część tekstów jest autorskich, a część przerabianych. Artyści bawią się językiem polskim zwracając uwagę na jego humorystyczne możliwości. - Uwielbiam się wygłupiać, mam poczucie humoru i nie umiem usiedzieć w jednym miejscu. W kabarecie spełniam się i zmuszam również umysł do treningu, choćby przez naukę tekstów na pamięć – podkreślił Andrzej Dudziak.

Podczas występu można było zobaczyć takie skecze jak: „Plotkary”, „Dziady”, „Babskie ploty”, „Krycha i Ziuta”, czy też „Trygonometria”. - Lubię nasze występy, chcemy pokazać, że bawić się i innych można w każdym wieku, a poprzez tę zabawę również uczymy się i rozwijamy swoje zainteresowania – mówiła Anna Moskal.

Nie brakowało piosenek. – Śpiewam głównie piosenki, raz sentymentalne, raz dowcipne m.in. „Laura i Filon”, czy też „Czartogromski” – powiedziała Hanka Panasiuk.

Jan Smolira wraz z żoną Lidią razem występowali na scenie. – W jednym skeczu zagraliśmy kłócące się małżeństwo – powiedziała Lidia Smolira. – Żona pisze teksty piosenek, które ja później śpiewam – dodał Jan Smolira.

- W młodości lubiłam występy i dowcipy, ale nie miałam wtedy możliwości realizować tych pasji, co teraz nadrabiam. Po prostu w kabarecie spełniam swoje marzenia – zaznaczyła Krystyna Szpala.

Widzami byli głównie studenci Uniwersytetu III Wieku, którym występy kolegów i koleżanek bardzo się podobały. – Nie po raz pierwszy oglądam wyczyny naszych kabareciarzy i podobają mi się, tym bardziej, że można było zobaczyć nowy program. Skecze i monologi oprócz tego, że bawią, są też życiowe – podsumowała Bożena Blicharska z Uniwersytetu III Wieku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
758
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group