Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3813
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Ferie z parkiem karkonoskim

Wtorek, 15 stycznia 2013, 7:05
Aktualizacja: 7:06
Autor: Angela
Szklarska Poręba: Ferie z parkiem karkonoskim
Fot. KPN
Zajęcia w terenie, w tym chodzenie na rakietach śnieżnych, rozpoznawanie śladów zwierząt, wykonacie największego bałwana oraz zajęcia plastyczne czy obserwacje przez binokulary – to tylko kilka z atrakcji, które Karkonoski Park Narodowy przygotował na tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w wieku 5–17 lat. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 13:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Okrzei 28 w Szklarskiej Porębie.

- Podczas zajęć plastycznych dzieci będą malować obrazy i projektować komiksy. W pracowni terenowej uczestnicy nauczą się prowadzić obserwacje przez binokulary, opracują karty obserwacyjne, wykonają skale porostowe – piszą organizatorzy.

Nie zabraknie też atrakcji na świeżym powietrzu.

- Będą zajęcia w terenie, podczas których nauczycie się korzystać z rakiet śnieżnych, rozpoznawać tropy zwierząt na śniegu, wykonacie największego bałwana ze śniegu lub artystyczną śniegorzeźbę, dowiecie co to jest kompas i jak z niego korzystać – zachęcają organizatorzy.

Ale to nie wszystko. Uczestnicy dowiedzą się też, jak pomagać w zimie zwierzętom, nauczą się udzielania pierwszej pomocy w górach, będą tropić mieszkańców karkonoskich lasów, poznają tajemniczy świat owadów, nauczą się jak żyć bez śmieci i wiele innych ciekawych rzeczy.

Zajęcia będą się odbywać przy zebraniu minimum 5 osób. Karkonoski Park Narodowy nie zapewnia wyżywienia dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group