Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14295
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fascynacje uczestników WTZ na wystawie

Środa, 14 listopada 2012, 10:25
Aktualizacja: 10:35
Autor: Angela
Jelenia Góra: Fascynacje uczestników WTZ na wystawie
Fot. Organiatorzy
„Nasze fascynacje” to tytuł wystawy prac uczestników WTZ, którą do 16 grudnia br. można oglądać w Galerii Na Górze w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Została ona zorganizowana w ramach 18 lat działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jej uroczyste otwarcie odbyło się kilka dni temu.

Na otwarcie wystawy przybyli przedstawiciele urzędów i organizacji, z którymi Warsztat współpracuje na co dzień, a także przyjaciele oraz rodziny uczestników. Szczególnie zasłużeni goście wraz z podziękowaniem za współpracę otrzymali od społeczności warsztatowej bukiety z liści klonu lub ozdobne butelki z motywem serca lub fragmentem miasta. Wystawę uświetniła aktorka „Teatru Maska” Honorata Magdeczko-Capote. Symboliczną wstęgę przecięli przedstawiciele współorganizatorów wystawy - prezes Oddziału Jeleniogórskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Lech Karbowski oraz kierownik działu Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Aneta Sikora-Firszt.

- Prezentacja prac w tak szacownym miejscu, jakim jest Muzeum Karkonoskie, jest dla Warsztatu zaszczytem – piszą organizatorzy. - Zaistnienie w życiu kulturalnym miasta jest dla uczestników formą wyróżnienia i wyjściem poza środowisko osób niepełnosprawnych. Wystawę nazwaliśmy „Nasze fascynacje” obserwując uczestników, którzy tworzą własny wizualny twórczy przekaz zauroczeni codziennym dniem, jego blaskami i cieniami, czasem chwilą fantazji lub zadumy. Wystawa obfituje różnorodnością tematyki i form wypowiedzi twórczej. To efekt pracy uczestników w ostatnim okresie w ramach prowadzonych zajęć i nie tylko – dodają organizatorzy.

Na wystawie są m.in. prace Tomka Lisa, który był uczestnikiem zajęć. Stworzył on cykl rzeźb w suporeksie „Twarze Dobre”. Każdy uczestnik mógł też pochwalić się swoim aniołem. Powstały one wg własnych przemyśleń i wyobrażeń autorów. Do twórczej pracy, w ramach arteterapii, która jest jednym z elementów zajęć indywidualnych oraz grupowych, uczestników warsztatów mobilizowała Joanna Kananowicz, instruktorka pracowni artystycznej.

Podczas otwarcia wystawy goście obejrzeli też film obrazujący warsztatowe życie w tym: zajęcia indywidualne i grupowe, imprezy integracyjne, spotkania okazjonalne itp. Będzie on także pokazywany zwiedzającym wystawę, którzy zapoznają się z działalnością Warsztatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
482
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group