Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7436
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Fala upałów. Ostrzeżenie przed kąpielą w niestrzeżonych akwenach

Wtorek, 23 sierpnia 2011, 8:38
Aktualizacja: 8:38
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Fala upałów. Ostrzeżenie przed kąpielą w niestrzeżonych akwenach
Oby szukanie ochłody w dzikim akwenie nie skończyło się tak, jak w lipcu nad "Balatonem". Na zdjęciu: akcja poszukiwania 16–latka, który utonął.
Fot. Petr
Wysokie temperatury sprawiają, że wielu jeleniogórzan i mieszkańców powiatu kąpie się w stawach i gliniankach ryzykując utratę zdrowia, a nawet życia.

Ostrzeżenie o ryzyku związanym z pływaniem w dzikich kąpieliskach nie jest pustosłowiem. W lipcu w stawie zwanym „Balatonem” w gminie Podgórzyn tuż za rogatkami Jeleniej Góry utonął 16-letni chłopak. Ta tragedia nie sprawiła jednak, że korzystających z „uroków” tego kąpieliska ubyło. Podobnie jest na innych akwenach, gdzie kąpiel jest wzbroniona.

Brak ratowników i nieznane dno, gdzie często znajdują się niebezpieczne, ostre, metalowe elementy to tylko niektóre z niedogodności stwarzających potencjalne niebezpieczeństwo dla letników, którzy wolą „dziczki” od otwartych basenów. Tych zresztą zbyt wiele nie ma: do dyspozycji pozostaje kąpielisko przy ulicy Sudeckiej i basen w Miłkowie.

Kontrole tzw. dzikich kąpielisk przez wakacje prowadzą strażnicy miejscy oraz policjanci. Za kąpiel w miejscu niedozwolonym grozi kara do 250 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group