Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7818
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Edward Kiczak - wystawa retrospektywna w galerii Promocje

Poniedziałek, 7 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:06
Autor: DZ
Jelenia Góra: Edward Kiczak - wystawa retrospektywna w galerii Promocje
Fot. DZ
Od 24 stycznia w galerii „Promocje” mieszczącej się w Osiedlowym Domu Kultury trwa wystawa poświęcona twórczości artysty-malarza Edwarda Kiczaka (1929-2004).

Kiczak był malarzem wszechstronnym, oprócz akwarel, które dominowały w jego twórczości tworzył on rysunki tuszem, grafikę-linoryt, nie obce było mu malarstwo olejne, a także stosował techniki mieszane tzw. gwasze.

Wystawa prezentuje prace tego wybitnego artysty z całego okresu jego twórczości. Główną inspiracją dla Pana Edwarda była natura co zresztą doskonale obrazują przedstawiane dzieła, jednak nie sposób nie zauważyć na nich również fragmentów naszego miasta.

Otwarcie wystawy wzbudziło spore zainteresowanie i to nie tylko wśród pasjonatów, ale i u osób nie zajmujących się na co dzień sztuką. Zjawili się również członkowie rodziny artysty, którzy podziękowali licznie zebranym miłośnikom sztuki Pana Edwarda za przybycie. Ponadto zapraszają do odwiedzenia wystawy wszystkich, którzy się jeszcze na to nie zdecydowali. Do zaproszenia przyłączamy się i my, bo naprawdę jest co podziwiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group