Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6595
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Edukacyjnie i sportowo w drugim tygodniu zimowiska w MDK

Poniedziałek, 2 lutego 2015, 8:49
Aktualizacja: 8:55
Autor: MDK
Jelenia Góra: Edukacyjnie i sportowo w drugim tygodniu zimowiska w MDK
Fot. MDK
Nie było chwili na nudę w drugim tygodniu ferii zimowych przygotowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. W programie oprócz integracyjnych gier i zabaw sportowych zorganizowanych przy współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu, przygotowano również ciekawe i aktywne zajęcia edukacyjne.

Niewątpliwą atrakcją był „mini –playback show”, w którym każdy mógł popisać się talentem oraz umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi, teatralnymi, a nawet kabaretowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci puzzli, piórników, kredek i układanek.

Edukacyjny charakter miały natomiast zorganizowane przez MDK warsztaty Lego, kształtujące wyobraźnię przestrzenną oraz rozwijające zdolności konstrukcyjne. Zajęcia przygotowało i przeprowadziło Prywatne Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze. Kolejną punktem programu zimowiska była audycja umuzykalniająca pt. „Muzyka na 5” przygotowana przez Filharmonię Dolnośląską. Dla dzieci kontakt z „żywą” muzyką, uzupełnioną ciekawym komentarzem, był nie tylko niezapomnianym przeżyciem, ale przede wszystkim ciekawą i pożyteczną lekcją edukacji muzycznej.

Dodatkową atrakcją związaną z aktywnością ruchową były warsztaty capoeiry, poprowadzone przez instruktora Dawida Kunysza. Podczas zajęć o charakterze sportowo-rekreacyjnym, będących połączeniem tańca, muzyki i elementów walki, dzieci uczyły się piękna i płynności ruchu, grały na instrumentach, poznawały podstawy języka portugalskiego oraz uczyły się postawy szacunku i przyjaźni dla drugiego człowieka.

Uzupełnieniem oferty programowej zimowiska były warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne a także turnieje gier i zabaw organizowane przez - pełniących funkcję wychowawców - nauczycieli MDK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group