Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 4112
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzikie zwierzęta miejskim problemem

Wtorek, 7 czerwca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: UMK
JELENIA GÓRA: Dzikie zwierzęta miejskim problemem
Miniona zima była zabójcza dla dzikich zwierząt
Fot. Archiwum
Bywają potrącane i ranne w obszarze miasta, bywają zagubione w parkach, szamocą się w rejonach osiedli, albo na ogrodzonych działkach, nie potrafiąc znaleźć drogi ucieczki, bywają pogryzione przez bezpańskie psy.

Mowa o dzikich zwierzętach, które bytują w granicach Jeleniej Góry. – Tylko minionej zimy musieliśmy odłowić 73 sarny – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Wiele jest usypianych, chwytanych, a po pewnym czasie – wypuszczanych do lasu. Inne trzeba uśpić, bo trudno jest wyleczyć dzikie zwierzę, poważnie ranne.

Bywają też skomplikowane akcje, jak wypędzanie dzików z terenów cmentarza (tak się zdarzyło w minionym roku na cmentarzu przy ul. Sudeckiej, gdzie zawędrowało całe stado dzików). Cała sprawa jest skomplikowana także dlatego, że podobnych działań nie można podejmować interwencyjnie, bo przepisy ściśle to regulują.

– Miasto – zgodnie z prawem – musi ogłosić przetargi, zebrać oferty i dopiero wówczas może powierzyć te obowiązki konkretnej firmie weterynaryjnej, mającej uprawnienia do podejmowania takich prac – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group