Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2343
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień Ratownika w Grupie Karkonoskiej GOPR (Aktualizacja)

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 5 października 2015, 15:08
Aktualizacja: Wtorek, 6 października 2015, 18:51
Autor: Karolina Matusewicz/Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum KG GOPR
W sobotę (03.10) Ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR obchodzili swoje święto, a uroczystości z nim związane odbyły się w schronisku na Hali Szrenickiej. Najważniejszym punktem imprezy było ślubowanie i przyjęcie w poczet ratowników nowych członków.

Dzień Ratownika na Hali Szrenickiej rozpoczął się mszą świętą w schronisku, po której była uroczysta akademia. W szeregi ratowników przyjętych zostało pięciu nowych członków. Ślubowanie złożyli: Michał Kucharzewski, Grzegorz Schmidt, Adam Kuliński, Wojciech Krawczyk i Albert Kościński.

Dzień Ratownika to także okazja do wyróżnienia tych naj. Tym razem srebrne odznaki GOPR otrzymali: Przemysław Kurek, Krzysztof Koziej, Paweł Stępień i Karolina Andrzejewska. Złotą odznakę GOPR przyznano Piotrowi Wolskiemu. Wyróżniono także osoby i instytucje wspierające Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Karkonoszach. Odznaki honorowe za zasługi dla ratownictwa górskiego otrzymali: Danuta Partyka gospodarz schroniska „Nad Łomniczką” i Mirosław Godyń gospodarz schroniska „Strzecha Akademicka”.

Posłanka Zofia Czernow została wyróżniona tytułem „Przyjaciel Grupy Karkonoskiej GOPR – 2015”. Wielu ratowników otrzymało bony towarowe od urzędów, firm i instytucji. Był to wyraz wdzięczności dla tych najbardziej wyróżniających się w obecnym roku.

Wśród składających podziękowania byli m.in.: Ilona Antoniszyn-Klik z Ministerstwa Gospodarki, posłanki Zofia Czernow i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Pokój, burmistrzowie i przedstawiciele wielu miast i firm. Oczywiście obecny był gospodarz terenu dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj.

Dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj podziękował ratownikom za niesienie pomocy i przekazał dobrą wiadomość. W tym roku GOPR otrzyma rekordową dotację w kwocie około 420 tysięcy złotych. KPN jest obecnie jednym z głównych źródeł finansowania działalności karkonoskich ratowników.

Goprowcy podziękowali KPN-owi nie tylko za finansowe wsparcie, ale także za wyremontowanie szlaków turystycznych.

- Odnotowaliśmy w tym roku 270 wypadków w górach, nie licząc narciarskich. To rekordowa liczba. Gdyby szlaki w parku nie były wyremontowane, to przy tak wielkiej liczbie gości, naszych interwencji byłoby o wiele więcej – powiedział naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR Sławomir Czubak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~,,koalicja bezpieczeństwa" 5-10-2015 16:29
wielkie dzięki, ukłon i szacunek za Wasze bezgraniczne poświęcenie......
~Rico 6-10-2015 9:03
Życzę wszystkiego najlepszego dla naszych dzielnych GOPR-owców , dużo szczęścia , sił i zdrowia na następne lata .Życzę również b.dobrego finansowania i wspierania
~atoSzelma 6-10-2015 9:20
Panie i Panowie Szacun...czapki z głów...
~J T. 6-10-2015 10:00
Wszystkiego Najlepszego wszystkim GOPR-owcą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group