Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2689
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drugie urodziny oddolnej inicjatywy

Sobota, 15 lipca 2017, 15:38
Aktualizacja: Niedziela, 16 lipca 2017, 6:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Drugie urodziny oddolnej inicjatywy
Fot. Przemek Kaczałko
Parkrun to międzynarodowa inicjatywa, w której biegacze społecznie udzielają się na rzecz innych biegaczy. W Jeleniej Górze od dwóch lat jest możliwość bezpłatnego biegania z pomiarem czasu, a z okazji urodzin odbyła się wielka feta w Parku Norweskim.

Swoje początki w Jeleniej Górze, Parkrun miał na Wzgórzu Kościuszki, ale z czasem biegacze przenieśli się do Parku Zdrojowego, a następnie Parku Norweskiego, gdzie już zagoszczą najprawdopodobniej na stałe. Przez ten czas udało się specjalnymi tabliczkami oznaczyć trasę o długości 5 kilometrów i zrzeszyć sporą grupę ludzi, którzy bezinteresownie chcą robić coś dla innych, bo Parkrun to biegacze dla biegaczy, a nie żadna komercyjna impreza.

Regularnie w każdą sobotę o godz. 9:00 wśród alejek Parku Norweskiego można spotkać wiele osób, w tym jeleniogórskiego radnego z Cieplic Konrada Sikorę, który niedawno został przewodniczącym Rady Miejskiej Jeleniej Góry. - Wyjątkowo szanuję tę inicjatywę. Od początku jej się przyglądam. Przy niewielkim wsparciu miasta można zrobić coś fajnego, potrzebnego i dobrze ocenianego – powiedział K. Sikora, który obok naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta był jednym z przedstawicieli władz Jeleniej Góry, aktywnie uczestnicząc w biegu.

W urodzinach wzięli też udział turyści przebywający w tym czasie w naszym regionie, bowiem Parkrun to inicjatywa, którą można znaleźć w wielu miejscowościach w Polsce i na świecie. W sumie wystartowały 62 osoby, a więc padł rekord.

Inicjatywa cały czas się trzyma. W okresie letnim jest dużo turystów, więc frekwencja dopisuje. Robimy to dla samego widoku tych ludzi – wyznał Przemek Chudecki, jeden z organizatorów urodzin Parkrun. - Sami jesteśmy biegaczami i wiemy jak dla nas jest ważne, żeby ktoś coś takiego organizował – dodał.

Rozgrzewkę zapewniła grupa StrongFirst Jelenia Góra, a w trakcie i po biegu prezentowali się kettleballami. Były też atrakcje dla dzieci (malowanie twarzy i krótki bieg). Nie zabrakło również urodzinowego tortu z Cukierni Merkury oraz słodkiego bezalkoholowego szampana. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale wykonane z drewna. Na zakończenie imprezy odsłonięto tablicę z regulaminem i trasą Parkrunu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group