Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7182
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Droga na Okraj do remontu

Wtorek, 27 października 2020, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Droga na Okraj do remontu
Fot. KPN
Długo oczekiwanego remontu doczekała się będąca w kiepskim stanie technicznym droga wojewódzka wiodąca z Przełęczy Kowarskiej na Przełęcz Okraj.

Wykonawcą prac wyłonionym w trybie przetargu przez zarządcę drogi czyli Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei jest Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Wartość zamówienia wynosi 1 milion 886 tysięcy złotych.

W zakres planowanego remontu wchodzi: frezowanie warstwy ścieralnej, wzmocnienie istniejącej konstrukcji nowymi warstwami bitumicznymi-remont poboczy gruntowych-odtworzenie rowów przydrożnych-oczyszczenie i remont przepustów, remont stalowych barier ochronnych (demontaż i ponowny montaż z wymianą elementów uszkodzonych, uzupełnieniem elementów brakujących, montażem słupków co 2 m), wykonanie projektu docelowej organizacji ruchu oraz montaż oznakowania pionowego, słupków prowadzących i wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego.

W pierwszym etapie - realizowanym w roku 2020 - zaplanowano prace przygotowawcze, przy częściowym wyłączeniu z ruchu odcinków jezdni. W drugim etapie, który będzie realizowany w maju i czerwcu 2021 r. - roboty nawierzchniowe prowadzone będą okresowo przy całkowitym zamknięciu drogi. W związku z powyższym nie będzie dojazdu do Republiki Czeskiej przez przejście graniczne na Przełęczy Okraj.

Wykonawca w okresie zamknięcia drogi umożliwi dojazd do schronisk po stronie polskiej w określonych godzinach tylko dla pracowników i właścicieli  oraz osób z zarezerwowanymi miejscami noclegowymi w schroniskach po stronie polskiej a także umożliwi przejazd służbom. Ze względu na konieczność wykonywania robót całą szerokością jezdni zalecany będzie dojazd na Przełęcz Okraj od strony Republiki Czeskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

30
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
462
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group