Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7489
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dramat na dachu

Niedziela, 15 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Dramat na dachu
Fot. Dudyński
Udało się zapobiec samobójstwu nastolatki.

Kilkudziesięciu gapiów, straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe: tak wyglądała w sobotę wieczorem ulica Matejki w pobliżu kamienicy na rogu Wojska Polskiego. Powodem alarmu było doniesienie o nastoletniej (16-18 lat) dziewczynie, która chciała skoczyć z dachu budynku.

Jak mówią świadkowie zdarzenia, dziewczyna weszła do kamienicy z nietrzeźwym mężczyzną, a po chwili pojawiła się na dachu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Desperackiemu krokowi zapobiegł alarm oraz szybka interwencja policji, która przekonała niedoszłą samobójczynię, aby odstąpiła od desperackiego kroku.

Strażacy byli przygotowani na skok nastolatki: rozłożono nawet specjalną matę, używaną przy ratowaniu ludzi skaczących z płonących budynków. W pełnej gotowości czekały ambulanse pogotowia ratunkowego. Na szczęście ta pomoc okazała się zbędna.

Policja zatrzymała pijanego kompana nastolatki, a strażacy za pomocą wysięgnika ściągnęli dziewczynę z dachu kamienicy. Akcja trwała około 30 minut. Niedoszłą samobójczynią zajął się lekarz i psycholog. Przyczyny jej zachowania nie są na razie znane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group