Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7802
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dożywocie za dwa morderstwa

Sobota, 2 lutego 2019, 7:11
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2019, 10:11
Autor: WAC
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący na karę dożywotniego pozbawienia wolności Jarosława H., którego Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu oskarżyła o popełnienie dwóch zabójstw.

Do zbrodni doszło na początku maja 2017 roku w niewielkiej miejscowości pod Bolesławcem. 5 maja na terenie jednej z posesji znaleziono zwłoki mężczyzny. Zabezpieczone ślady świadczyły, że został on zamordowany przy użyciu tępokrawędzistego narzędzia. Po kilku dniach w jednym z domów w tej samej miejscowości znaleziono kolejne zwłoki mężczyzny. Zabezpieczone dowody wskazywały, że został on zabity w podobny sposób. Potwierdziły to opinie biegłego patomorfologa, który opisał mechanizm powstania obrażeń pokrzywdzonych.

W wyniku dochodzenia doszło do zatrzymania Jarosława H., znajomego obu pokrzywdzonych. Sprawcy przedstawiono zarzuty popełniania dwóch zabójstw. Podejrzany nie przyznał się do winy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu został tymczasowo aresztowany.

Przeprowadzono drobiazgowe śledztwo, które potwierdziło, że zabójstw dopuścił się Jarosław H. - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Między innymi na odzieży należącej do podejrzanego ujawniono ślady materiału genetycznego obu pokrzywdzonych. Ustalono także, że przebywał on w miejscu i czasie, w którym doszło do popełnienia przestępstw. Pierwszy z pokrzywdzonych został pozbawiony życia w nocy z 1 na 2 maja 2017 roku, druga zbrodnia została dokonana 5 maja 2017 roku. Prawdopodobnym motywem zbrodni był fakt, że obaj pokrzywdzeni byli winni oskarżonemu drobne kwoty pieniędzy. Jeden z nich miał mu oddać 50 złotych.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w marcu 2018 roku skierowała akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Wyrokiem z dnia 30 stycznia 2019 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanych mu zbrodni zabójstwa i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności określając jednocześnie, że nie będzie on mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie wcześniej, niż po upływie 30 lat kary. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Twoja reakcja na artykuł?

16
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
1
3%
Złości
10
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group