Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4364
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dotknięcie Irlandii w „Norwidzie”

Wtorek, 22 września 2009, 8:24
Aktualizacja: Wtorek, 27 października 2009, 21:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dotknięcie Irlandii w „Norwidzie”
Fot. Organizator
Widowisko obrazujące muzyczne klimaty Zielonej Wyspy, „Touch of Ireland” będzie można zobaczyć 26 października w Teatrze im. Norwida. W spektaklu muzyczno–tanecznym wystąpi grupa CARRANTUOHILL oraz formacja REELANDIA.

Miłośnicy celtyckich akcentów w muzyce i żywiołowych tańców irlandzkich muszą ten spektakl zobaczyć. Carrantuohill, polska grupa zakochana w dźwiękach z Irlandii (laureatka Fryderyka) zapewni muzyczne tło do niezwykle widowiskowego irlandzkiego tańca w wykonaniu artystów z grupy REELANDIA. – To irlandzki taniec z mistrzowskim wydaniu z licznymi elementami tzw. „step dance”. Tancerze ubrani są w barwne stroje charakterystyczne dla Zielonej Wyspy.

– Na świecie funkcjonuje kilka widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione „żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk (choćby z uwagi na zaangażowanie grupy Carrantuohill) – informują organizatorzy.

Do współpracy przy tworzeniu widowiska, zespół Carrantuohill zaprasza zawsze gości, którzy swą obecnością potęgują tą niesamowitą atmosferą. W programie wystąpi Bob Bales, który pochodzi z Mayo, najbardziej tradycyjnego regionu Irlandii.

Krytycy określają „Touch od Ireland” jako ukazanie muzycznej historii Irlandii. A organizatorzy zapewniają, że spontaniczność twórców wraz z nutką nostalgii wpisaną w brzmienie irlandzkiej muzyki, stworzy na koncercie niepowtarzalną atmosferę.

W Teatrze im. Norwida zaplanowano dwa spektakle wspomnianego widowiska, które będzie można zobaczyć 26 października o godz. 17. 30 i 20. Bilety warto zarezerwować już dziś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
633
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group