Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2645
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Dogadali się

Czwartek, 4 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 21:55
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Grubo ponad pół roku trwała przepychanka w sprawie przyszłości pewnego budynku w przygranicznych Radomierzycach (gm. Zgorzelec). Wreszcie starostwo zgorzeleckie dogadało się - z gminą i z samym sobą...

Chodzi o duży, gminny budynek (1636 m kw.), w którym mieszczą się trzy bardzo ważne dla lokalnej społeczności instytucje: ośrodek zdrowia, świetlica wiejska i biblioteka publiczna. Pierwotnie obiekt stanowił własność powiatu. Ten jednak przekazał ją kilka lat temu gminie Zgorzelec w formie darowizny.

Akt darowizny został opatrzony zapisem, iż nieruchomość przekazywana jest na cele społeczne. Tymczasem kilka lat temu nad placówką zawisła groźba likwidacji, co wprawiło w popłoch miejscową społeczność.

Starostwo (pierwotny właściciel nieruchomości) od początku chciało się pozbyć kłopotliwego mienia. To oczywiste - zysku z niego nie było żadnego, zaś na właścicielu ciążyły obowiązki administratora.
Wreszcie wójt gminy Zgorzelec uniósł się honorem. Przekonał swoich radnych do podjęcia kontrowersyjnej uchwały - o przekazaniu budynku z powrotem powiatowi.

Podczas ostatniej sesji rada powiatu zdecydowała wreszcie o wprowadzeniu zmian w akcie notarialnym. Kreępujący zapis o wykorzystaniu na cele społeczne zostanie usunięty (nie ma przymusu dookreślania przeznaczenia nieruchomości), dopisane natomiast zostanie, że obdarowywany zobowiązuje się udostępniać pomieszczenia dla potrzeb ośrodka zdrowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group