Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dofinansowanie dla „Mechanika”

Czwartek, 17 maja 2018, 12:55
Aktualizacja: Piątek, 18 maja 2018, 7:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dofinansowanie dla „Mechanika”
Fot. użyczone
Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze najprawdopodobniej doczeka się planowanej termomodernizacji budynku placówki. Społeczność szkolna od lat czeka na tę inwestycję. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przyznał dofinansowanie w wysokości 1,7 mln zł.

- Jak wygląda elewacja „Mechanika” każdy widzi i pewnie zdaje sobie sprawę, że nie chodzi tu głównie o kwestię estetyczną, lecz przestrzegania obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy uczniów i pracowników. Innymi słowy, remont zewnętrznych powierzchni budynków szkoły, jej termomodernizacja są w chwili obecnej niezbędne – powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor placówki.

Inwestycja ma kosztować około 3 mln zł i ma obejmować docieplenie i odnowienie ścian zewnętrznych szkoły, prace izolacyjne, częściową wymianę oraz modernizację instalacji c.o. - Dzięki temu Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” stanie się szkołą prężną nie tylko w sensie edukacji i wychowania, lecz także infrastruktury, w której jest bezpiecznie i ciepło, gdzie uczniowie, rodzice i pracownicy czują się dobrze i na którą aż miło spojrzeć – dodał dyrektor.

O pozytywnej decyzji UMWD poinformowała wicemarszałek województwa Iwona Krawczyk, która spotkała się wczoraj z dyrektorem jeleniogórskiej placówki. - Jeleniogórski „Mechanik” ma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na termomodernizację budynku. Prawie 1,7 mln zł pozyskała Gmina Jelenia Góra na projekt związany z kompleksową modernizacją energetyczną budynku - ogłosiła Iwona Krawczyk.

Biorąc pod uwagę problemy z wyłonieniem wykonawców dla inwestycji w Jeleniej Górze, na ostateczny sukces należy poczekać do momentu zakończenia procedury przetargowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
191
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group