Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2764
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Do Term Cieplickich od 13 lat bez opiekuna

Czwartek, 30 lipca 2015, 11:50
Aktualizacja: 11:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Do Term Cieplickich od 13 lat bez opiekuna
Fot. UM Jelenia Góra
Dotychczasowy zapis o granicy wieku, który obligował do wstępu na Termy Cieplickie z opiekunem został zmodyfikowany. Decyzją prezydenta, o którą wnioskował przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski – od 1 sierpnia br. na kąpielisko mogą samodzielnie wchodzić już 13–latkowie.

Dotychczasowy zapis stanowił, że dzieci i młodzież do lat 16 może przebywać w obiekcie jedynie pod nadzorem pełnoletnich opiekunów. W interpelacji do prezydenta z dn. 15.07 Leszek Wrotniewski argumentował, że taki zapis w regulaminie uniemożliwia korzystanie z obiektu dzieciom i młodzieży, których opiekunowie w tym czasie pracują. Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry zwrócił też uwagę na to, że w okresie wakacyjnym, przy złej pogodzie młodzież nie może skorzystać z basenu miejskiego MOS, a udostępnienie Term byłoby alternatywą bez względu na warunki pogodowe.

- To Termy przygotowały mi projekt regulaminu, ja go zatwierdziłem, ale po dyskusji doszliśmy do wniosku, że to absurd. Dlatego granica wieku zostanie obniżona do 13 lat – tłumaczył poprzedni zapis prezydent Marcin Zawiła.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group