Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9244
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dla niepełnosprawnych i o niepełnosprawnych

Niedziela, 26 maja 2019, 13:09
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2019, 6:09
Autor: KSON
Radio KSON popularyzuje inicjatywę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pod nazwą uDOSTĘPniacze. Jak podkreśla Małgorzata Jarosińska–Jedynak, wiceminister inwestycji i rozwoju, celem konkursu jest uświadomienie uczniom jak wiele barier znajduje się w naszym otoczeniu. Chodzi o uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób znajdujących się w trudnych życiowych okolicznościach.

Dotyczą one nie tylko ludzi z niepełnosprawnością, także ludzi starszych, słabszych fizycznie, po wypadkach, rodziców z dziecięcym wózkiem oraz kobiet w ciąży.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, także Radio KSON liczą, że tę inicjatywę podejmą władze oświatowe z Dolnego Śląska i szkoły, poprzez placówki i młodzież. W ramach projektu będziemy proponowali spotkania w szkołach z osobami niepełnosprawnymi. Ta forma pobudzania empatii propagowana jest przez KSON od kilkunastu lat i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży gimnazjalnej, ale też szkół podstawowych i przedszkoli.

Konkurs uDOSTĘPniacze jest skierowany do młodzieży szkół podstawowych z całej Polski. Nie będzie w nim przegranych. Nagrody dostaną wszyscy. Wystarczy tylko przygotować pracę w dowolnej formie – plastyczna, reportaż zdjęciowy, materiał video.

Zgłoszenie szkoły do udziały w projekcie jest proste - wystarczy uzupełnić formularz dostępny na stronie: udostepniacze.miir.gov.pl w terminie do 18 czerwca br.

Szczegóły konkursu - na antenie Radia KSON, które w czerwcu będzie obchodziło pierwszą rocznicę urodzin. Jest niezależnym medium społecznościowym i z miesiąca na miesiąc zyskuje nowych słuchaczy. W marcu ich liczba przekroczyła 1200 osób.

W programach przeważają użyteczne informacje z zakresu problemów zdrowotnych, porad lekarskich, informacje o ważniejszych wydarzeniach w naszym regionie, a także programy historyczne, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród młodszych słuchaczy.

Radio KSON, to nie rodzaj muzycznej stacji, nastawionej na atrakcyjną muzykę. To przede wszystkim wywiady, relacje, a także programy interwencyjne.

Na stronie internetowej radia ( www.radiokson.pl) zawsze można odszukać i odsłuchać archiwalne nagrania. Do nich najczęściej wracają nasi słuchacze. W kwietniu największym zainteresowaniem cieszyły się nasze audycje historyczne „Dźwięki Historii”, magazyn motoryzacyjny „Jazda” oraz „To i owo nie tylko o zdrowiu”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group