Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8480
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dekameron i Brzydkie kaczątko na weekend

Środa, 14 grudnia 2016, 7:26
Autor: ZTA/jel
Jelenia Góra: Dekameron i Brzydkie kaczątko na weekend
Fot. Użyczone/ZTA
W nadchodzący weekend Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach przygotował dwie propozycje. W sobotę (17.12) o godz. 19.00 zaprasza widzów dorosłych na „Dekamerona”, a w niedzielę o godz. 16.00 dzieci na „Brzydkie Kaczątko”. Dla Czytelników Jelonki.com teatr przygotował dwa podwójne zaproszenia na każdy ze spektakli. Otrzymają je ci, którzy jako pierwsi dodzwonią się do ZTA pod numer 75 7557690 wew.16 i 20.

„Dekameron” to jedno z największych arcydzieł literatury światowej wszechczasów. „Dekameron” Boccaccia nazywany jest matką nowożytnej powieści europejskiej. To zbiór 100 nowel opowiadanych przez 3 kobiety i 7 mężczyzn, uciekających przed szalejącą we Florencji zarazą. Arcydzieło włoskiego renesansu, należące do kanonu lektur obowiązkowych, zawiera pełen humanizmu oraz zachwytu nad życiem i naturą obraz świata, a także humor i błyskotliwy opis ludzkiej, kapryśnej moralności. Charakterystyka postaci i zachowań ludzkich mimo upływu kilku stuleci nie straciła nic na swojej aktualności. Dodajmy, że „Dekameron” jest – tuż po Biblii – dziełem tłumaczonym na najwięcej języków narodowych. Jeleniogórskiej realizacji „Dekameronu” podjął się wybitny czeski reżyser Petr Nosalek. W spektaklu dziejącym się w planie żywym twórca wykorzystał zwłaszcza w humorystycznych scenach także lalki. Towarzyszy im wyrafinowana scenografia, renesansowe kostiumy i muzyka.

Adaptacja - Petr Nosàlek i Andrzej Szymański
Inscenizacja i reżyseria – Petr Nosàlek
Scenografia– Pavel Hubićka
Muzyka – Pavel Helebrand
Przygotowanie wokalne – Jacek Szreniawa

Obsada: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Katarzyna Morawska, Diana Jonkisz, Jacek Maksimowicz, Sławomir Modzelewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek
Bilety: 25 zł normalne i 20 zł bilet "Seniora".

H.Ch. Andersen „Brzydkie Kaczątko” spektakl dla dzieci. Któż z nas nie zna opowieści o brzydkim, odtrąconym i niechcianym kaczątku, które po wielu przykrych przygodach zmienia się w królewskiego łabędzia. Jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena uczy nas dostrzegać prawdziwe, ukryte wartości: piękno, prawdę. Mówi także o tym, że nie wolno nie doceniać samego siebie i wątpić we własne możliwości.

Reżyseria: Czesław Sieńko
Scenografia: Iza Toroniewicz
Muzyka: Mirosław Gordon
Ruch sceniczny: Małgorzata Fijałkowska-Studniak

Występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder, Dorota Korczycka- Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska, Sławomir Mozolewski
Bilety: 17 zł normalne i 35 rodzinny (dla 3 osób).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group