Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 4241
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dawajcie ptakom tylko świeży pokarm

Środa, 1 lutego 2012, 11:10
Aktualizacja: 11:11
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Dawajcie ptakom tylko świeży pokarm
Fot. ....
Przy takich temperaturach dokarmianie ptaków jest koniecznością. Widać to szczególnie na miejskich gliniankach zasiedlonych przez łabędzie i kaczki. Należy jednak dbać o ptactwo zachowując rozsądek.

Na stawie przy ulicy Głowackiego o to, by ptakom nie zabrakło pożywienia, dbają mieszkańcy z sąsiedztwa. Często jednak traktują jako karmę resztki z obiadów, (kości, obierki, ziemniaki), które powinny trafić do kosza na śmieci, a nie nad staw. Napisała o tym do nas pani Aleksandra, która mieszka w pobliżu.

Tymczasem – jak radzą znawcy – łabędziom należy podawać tylko pokarm roślinny: ziarna zbóż oraz warzywa: surowe lub gotowane bez soli. Można też dawać chleb, ale jako pokarm uzupełniający. Musi być to jednak pożywienie świeże.

Zdarza się jednak często, że resztki wyrzucane przez mieszkańców – przy wyższych temperaturach – gniją i pleśnieją. Spożycie takiego pokarmu przez ptaki może się dla nich źle skończyć, a ludzie – zamiast pomóc – tylko im szkodzą.

Ptactwu wodnemu, zwłaszcza łabędziom, dały się też we znaki silne mrozy. Strażacy uratowali już kilka łabędzi, które przymarzły do skutej lodem powierzchni akwenów w Jeleniej Górze i okolicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group