Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5600
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czy i kiedy kąpieliska na zalewie w Sosnówce?

Czwartek, 20 czerwca 2013, 7:26
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2013, 10:51
Autor: Mea
Region: Czy i kiedy kąpieliska na zalewie w Sosnówce?
Fot. Mea
– Skwar okropny, a w okolicy nie ma bezpiecznego miejsca, gdzie można się ochłodzić w wodzie i popływać – narzekają mieszkańcy Jeleniej Góry. – Czekamy na zatwierdzenie w Ministerstwie Środowiska koncepcji na zagospodarowanie terenu przy zbiorniku w Sosnówce na cele rekreacyjne, głównie na utworzenie dwóch kąpielisk – mówił Marek Piwowarski, zastępca wójta Gminy Podgórzyn.

Jeleniogórski basen jest jeszcze zamknięty. Mieszkańcy ratują się kąpielami w niestrzeżonych zbiornikach wodnych w Wojanowie lub w Staniszowie. - Mogliby zagospodarować jakiś zbiornik w powiecie i utworzyć strzeżone kąpielisko – mówił Władysław Kogut z Jeleniej Góry.

- Teren wokół zbiornika w Sosnówce jest piękny. Z pewnością kąpieliska przyciągnęłyby tu wielu turystów i mieszkańców regionu jeleniogórskiego. To świetny pomysł, oby się udał – stwierdził pan Tadeusz z Sokołowca.

Sporządzony projekt wstępny zakłada utworzenie dwóch kąpielisk, jednego od strony Sosnówki, drugiego od strony Podgórzyna. – Mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego zgłaszali nam zapotrzebowanie na strzeżone kąpielisko przy zalewie w Sosnówce, który jest zbiornikiem wody pitnej. Dlatego też musimy uzyskać wiele pozwoleń, by plan został zrealizowany. Na razie mamy pozytywną opinię urbanisty, który stwierdził, że dwa kąpieliska nie stanowiłyby zagrożenia dla zbiornika z wodą pitną. Czekamy na odpowiedź z Ministerstwa Środowiska – powiedział Marek Piwowarski.

- W koncepcji są dwa kąpieliska z parkingami i możliwością budowy pomostów, toalet, przystani na kajaki, czy łódki, a nawet restauracji i hotelu, choć to już dalsze plany. Teren ten w planie zagospodarowania przestrzennego zapisany jest jako miejsce do celów rekreacyjnych, dlatego chcemy go w taki sposób móc wykorzystywać. Chcielibyśmy też utworzyć tu piękne trasy spacerowe i rowerowe, bo przy zalewie są wspaniałe widoki na Karkonosze – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
71
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group