Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 5238
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cztery miliony dla Jeleniej Góry. Na most przy ul. Wrocławskiej nie wystarczy

Piątek, 15 marca 2013, 9:20
Aktualizacja: Sobota, 16 marca 2013, 7:42
Autor: Angela
Jelenia Góra: Cztery miliony dla Jeleniej Góry. Na most przy ul. Wrocławskiej nie wystarczy
Fot. Angela
Jelenia Góra odebrała promesę w wysokości czterech milionów złotych na odbudowę dróg i mostów zniszczonych podczas ubiegłorocznej, lipcowej powodzi. – Liczyliśmy na znacznie więcej, bo ta kwota nie wystarczy na odbudowę mostu przy ul. Wrocławskiej – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Z przyznanych pieniędzy wyremontujemy mniejsze mostki – dodaje wiceprezydent.

Stolica Karkonoszy otrzymała pieniądze w ramach drugiej transzy rozdania promes Urzędu Marszałkowskiego na usuwanie skutków powodzi.

- W minionym roku otrzymaliśmy około 800 tys. zł na wywóz nieczystości i odbudowę dróg, ale w tym roku liczyliśmy i dalej liczymy na większe kwoty – mówi wiceprezydent Hubert Papaj. – Wartość szacowanych strat powodziowych dla
Jeleniej Góry wyniosła bowiem około 30 mln zł. Te cztery miliony zł wystarczą nam na odbudowę mostków na bocznych ulicach m.in. przy ul. Niećki czy Witosa. Są to bardzo ważne zadania, bo muszą być one zakończone przed rozpoczęciem odbudowy mostu przy ul. Wrocławskiej. Nimi bowiem będzie odbywał się ruch zastępczy, kiedy krajowa trójka zostanie zamknięta. Liczymy jednak na to, że w najbliższych miesiącach otrzymamy kolejne pieniądze na to największe zadanie – odbudowę mostu na krajowej trójce – dodaje wiceprezydent.

Na dniach miasto otrzyma zleconą w ramach przetargu dokumentację projektowo-kosztorysową odbudowy mostu na krajowej trójce. Wówczas będzie znana kwota potrzebna do odbudowy przeprawy przez Radomierkę.

- Będziemy starali się o stuprocentową promesę na to zadanie – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Jest to bowiem droga krajowa i międzynarodowa, z której korzystają nie tylko nasi mieszkańcy. Wniosek o dotację złożymy niebawem i liczymy na to, że w najbliższych miesiącach otrzymamy informację o tym, kiedy i jaka kwota zostanie nam przyznana. Musimy na nią poczekać, bo nie możemy ogłosić przetargu bez zabezpieczonych pieniędzy na ten cel. Szacujemy, że odbudowa mostu przy ul. Wrocławskiej potrwa 4-5 miesięcy – dodaje Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
633
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Magiczny Poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group