Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 2989
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Czterokołowce groźne dla życia

Sobota, 16 sierpnia 2008, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Czterokołowce groźne dla życia
Fot. Archiwum
Coraz bardziej popularne quady to pojazdy, które zabijają. Ostatnio ich ofiarą padł chłopiec w Lubuskiem, a o krok od śmierci był ośmiolatek, który w Chojnowie spowodował wypadek drogowy. Czy przepisy dotyczące czterokołowców będą bardziej rygorystyczne?

To temat z weekendowego wydania Polskiej Gazety Wrocławskiej. Dziennik zauważa, że modne ostatnio quady są wyjęte spod prawa: nie ma dla nich ścisłych przepisów. Za kierownicą czterokołowca mogą usiąść dzieci, urzędnicy nie wiedzą, jak zarejestrować taki pojazd, a policjanci nie mają osobnych statystyk dotyczących wypadków i zdarzeń drogowych z udziałem quadów.

A ludzie coraz bardziej upodobali sobie jazdy głośnymi czterokołowcami. Nie tylko po bezdrożach, lecz także po osiedlowych ulicach. – Po uzdrowisku Cieplice, gdzie teoretycznie jest strefa ciszy, od czasu do czasu jeździ cała kawalkada quadów! – alarmuje Jelonkę pan Jerzy, mieszkaniec uzdrowiskowej części miasta.

Quadowcy to utrapienie dla spacerowiczów, którzy chcieliby w spokoju odpocząć od cywilizacji. Coraz częściej pakuje się ona nawet tam, gdzie jest najmniej pożądana. Zajeżdżane są leśne trakty i ścieżki przeznaczone dla pieszych.

Czy to się zmieni? Policjanci przyznają na łamach PGWr, że nowe regulacje z przepisach są pilnie potrzebne. Zauważyli to także politycy. Interpelację w sprawie uregulowania przepisów dotyczących czterokołowców złożył jeden z posłów Platformy Obywatelskiej. Pomoc obiecał także kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group