Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12932
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czołówka z latarnią

Wtorek, 30 maja 2006, 0:00
Autor: Komar
Jelenia Góra: Czołówka z latarnią
Fot. Komar
Rozpędzony samochód marki BMW prowadzony przez młodego jeleniogórzanina roztrzaskał się w poniedziałek po południu po zderzeniu z żelbetonowym słupem latarni, który runął na chodnik i trawnik. Pojazd zatrzymał się kilkanaście metrów dalej, na środku ulicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do wypadku doszło w okolicach salonu meblowego Marex. Można mówić o prawdziwym szczęściu. W tym momencie nikt nie przechodził przez przejście dla pieszych oraz po bardzo uczęszczanym chodniku, z którego korzystają mieszkańcy ulicy Panieńskiej i innych sąsiadujących traktów.

Kierowca ani pasażer nie doznali widocznych obrażeń. Szybko zaczęli ostrzegać nadjeżdżające pojazdy o zagrożeniu na drodze. Przez kilkadziesiąt minut rozbity samochód blokował dwa pasy jezdni, co powodowało powstawanie niewielkich zatorów.

Gdyby do wypadku doszło dwie godziny wcześniej, korek byłby dłuższy, a bolid lecący bezwładnie kilkadziesiąt metrów mógłby rozbić kilka innych samochodów.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, mieli wątpliwości co do wyjaśnień kierowcy. Ten twierdził, że zablokował mu się hamulec w jednym kole. Na jezdni nie było śladu hamowania, typowego w takim przypadku.
Samochód uderzył w latarnię bokiem, maską silnika. Policja ustali, jaki był faktyczny przebieg zdarzenia.

Ulica Wolności jest obok alei Konstytucji 3 Maja jednym z traktów, na których kierowcy mają złudne poczucie bezpieczeństwa i przyciskają gaz do dechy. Niedawne kontrole prędkości pojazdów przeprowadzone przez drogówkę ujawniły kilkunastu prowadzących, którzy złamali przepisy.

Jak powiedział podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, rekordziści na liczniku mieli grubo ponad 100 km na godzinę.
Na całym odcinku ul. Wolności obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
70
Jest nowy
10%
1-5 lat
14%
5-10 lat
11%
10-20 lat
50%
pow. 20 lat
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group