Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5882
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cykliści z opłatkiem w ręku podsumowali rok

Środa, 16 grudnia 2009, 13:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cykliści z opłatkiem w ręku podsumowali rok
Fot. Angela
Wczorajsze spotkanie jeleniogórskich cyklistów Izersko – Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego było okazją do podsumowania sukcesów i porażek stowarzyszenia. Jak na każdym opłatku były też życzenia.

– Zdrowia, ciepła, radości, owocnego działania, sukcesów w rowerowych zmaganiach, realizacji planów, marzeń, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym – tego życzono sobie łamiąc się opłatkiem.

– Najważniejszymi zadaniami, które udało nam się w tym roku zrealizować, była organizacja imprez. Zorganizowaliśmy je bez większych dotacji, większość z naszych środków i wyproszonego sponsoringu. Były to dwie ogólnopolskie imprezy przełajowe, cross country, mistrzostwa Polski mastersów w Borowicach – mówi Zbigniew Leszek, prezes towarzystwa.

– Sukcesem jest wywalczona droga turystyczna, roboczo nazwana przez nas Dolina Kamiennej. Została w tym roku wybudowana aż do Cieplic do gorzelni, i mam zapewnienie, że w przyszłym roku budowa będzie kontynuowana do Jagniątkowa, a następnie połączy się z Piechowicami – dodał prezes Z. Leszek.
Jako mieszkaniec Zabobrza walczył też o drogę rowerową obok obwodnicy. Znalazły się na ten cel pieniądze i to bardzo cieszy – mówi Zbigniew Leszek. – Mam nadzieję, że Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta jako rowerzysta będzie nam przychylny – dodał.

Największym marzeniem prezesa towarzystwa jest jednak, by więcej jeleniogórzan przesiadło się na rowery, i doceniło wartość rowerowych wycieczek. W planach towarzystwa na przyszły rok jest impreza „Wakacje na dwóch kółkach”, która ma zachęcić młodzież do korzystania z jednośladów.

Krzysztof Pik, sekretarz towarzystwa, miał życzenie prywatne: chce zdobyć mistrza Polski MTB na dystansie giga. Wiesław Kucab, członek zarządu towarzystwa ma nadzieję, że w przyszłym roku urząd marszałkowski i urząd miasta w Jeleniej Górze dofinansuje wyścigi i imprezy rowerowe.

- W tym roku część z tych imprez zrobiliśmy z własnych środków systemem gospodarczym, inne ze względu na brak pieniędzy musieliśmy odwołać. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku takich sytuacji nie będzie. Jelenia Góra ma też około 35 procent dróg rowerowych, dlatego w przyszłości planuje w dalszym ciągu walczyć o nowe i remonty obecnych, nie odpuszczamy tego – deklarują członkowie IKTRiN

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1154
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group