Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2484
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cudowne Źródełko wkrótce wypięknieje

Środa, 2 maja 2018, 10:26
Aktualizacja: Czwartek, 3 maja 2018, 12:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cudowne Źródełko wkrótce wypięknieje
Fot. Przemek Kaczałko
Na zboczu wzniesienia Kapliczna, tuż nad rzeką Bóbr, od dawien dawna mieszkańcy Jeleniej Góry korzystają z dobrodziejstwa Cudownego Źródełka, które znajduje się w ciągu ścieżki pieszo–rowerowej im. Mariana Południkiewicza przy Al. Krzywoustego w Jeleniej Górze. Wkrótce to miejsce wypięknieje dzięki pracom zaplanowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych przy współpracy z Miastem.

- Cudowne Źródełko jest związane z legendą o prawdomówności. Jeżeli ktoś wypije z niego wodę, to powie prawdę - wspomniała Agnieszka Łętkowska, zastępczyni dyrektora Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Punkt w Borowym Jarze, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów wkrótce zostanie poddany renowacji i zostanie oznaczony.

- Liczymy, że uda się to zrobić w ciągu miesiąca, aby otwarcie sezonu turystycznego było miłe i sympatyczne dla mieszkańców - dodała przedstawicielka DZPK, która zaznacza, że w ostatnich trzech latach udało się uatrakcyjnić miejsce wypoczynku i spacerów dla mieszkańców dzięki przywróceniu dwóch punktów widokowych, skąd można podziwiać piękną panoramę na Miasto i Dolinę Bobru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group