Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 2711
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Ciągle leje! Służby kryzysowe w stanie gotowości

Niedziela, 13 lipca 2008, 19:43
Aktualizacja: 19:44
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Ciągle leje! Służby kryzysowe w stanie gotowości
Deszczowa niedziela na placu Ratuszowym.
Fot. TEJO
Intensywne opady deszczu niepokoją mieszkańców. Ulewa trwa w najlepsze. Czy grozi nam powódź?

Póki co stan wód rzek nie grozi zalaniem terenów położonych najbliżej brzegów. Ale ulewa robi sporo szkód w mieście, najwięcej tam, gdzie zatkane są studzienki burzowe. Strażacy już kilka razy byli wzywani do usuwania wody z zalanych piwnic.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że padać ma jeszcze do samego poniedziałkowego poranka. Ma też mocno wiać. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet do 70 km na godz. Nie są też wykluczone burze, lokalne podtopienia, kłopoty z dostarczaniem energii elektrycznej.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina o systemie ostrzegania przed tego rodzaju zjawiskami. Wystarczy podać swój numer telefonu komórkowego, by otrzymywać bezpłatne informacje o zagrożeniach pogodowych. Usługa jest całkowicie bezpłatna a warunek skorzystania z pomocy jest rejestracja numeru telefonu.

– Na zgłoszenia czekamy codziennie w godzinach 8.00 – 15.00 pod numerami telefonów 075 - 7546302 lub 075 - 7546230 – mówi Włodzimierz Bełta, szef CZK.
Z tej możliwości skorzystała już spora grupa jeleniogórzan, którzy przekonali się do pomysłu i uznali go za praktyczny.

Jedyną wadą tego systemu jest fakt, że przychodzące informacje nie zawsze się sprawdzają. Chociaż – zdaniem pomysłodawców – lepiej dmuchać na zimne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group