Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 1923
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciągle leje! Służby kryzysowe w stanie gotowości

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 13 lipca 2008, 19:43
Aktualizacja: 19:44
Autor: TEJO
Deszczowa niedziela na placu Ratuszowym.
Fot. TEJO
Intensywne opady deszczu niepokoją mieszkańców. Ulewa trwa w najlepsze. Czy grozi nam powódź?

Póki co stan wód rzek nie grozi zalaniem terenów położonych najbliżej brzegów. Ale ulewa robi sporo szkód w mieście, najwięcej tam, gdzie zatkane są studzienki burzowe. Strażacy już kilka razy byli wzywani do usuwania wody z zalanych piwnic.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że padać ma jeszcze do samego poniedziałkowego poranka. Ma też mocno wiać. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet do 70 km na godz. Nie są też wykluczone burze, lokalne podtopienia, kłopoty z dostarczaniem energii elektrycznej.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina o systemie ostrzegania przed tego rodzaju zjawiskami. Wystarczy podać swój numer telefonu komórkowego, by otrzymywać bezpłatne informacje o zagrożeniach pogodowych. Usługa jest całkowicie bezpłatna a warunek skorzystania z pomocy jest rejestracja numeru telefonu.

– Na zgłoszenia czekamy codziennie w godzinach 8.00 – 15.00 pod numerami telefonów 075 - 7546302 lub 075 - 7546230 – mówi Włodzimierz Bełta, szef CZK.
Z tej możliwości skorzystała już spora grupa jeleniogórzan, którzy przekonali się do pomysłu i uznali go za praktyczny.

Jedyną wadą tego systemu jest fakt, że przychodzące informacje nie zawsze się sprawdzają. Chociaż – zdaniem pomysłodawców – lepiej dmuchać na zimne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~_kolegatrawnikabezbieżnicka___ 13-07-2008 19:58
Bardzo fajny pomysł z ostrzeganiem SMS przed zalaniem ;))) Wyobrażam sobie, że jak będę otwierał czwartego browara, to otrzymam sms-a "Uwaga, uwaga tu Centrum Ostrzegania ...jeszcze jeden i będziesz zalany !!!" :)
KochaSJG1983 13-07-2008 20:47
Deszcz pada wniebogłosy, ale miejmy nadzieję, że nic poważnego nam nie grozi...
piipi 13-07-2008 22:42
.."Ciagle pada !.~Asfalt ulic jest dzis piekny jak BRZUCH ryby..".
~_rymcycymcy____ 13-07-2008 22:56
Do ~_kolegatrawnikabezbieżnicka___: masz kolego poczucie humoru jak - za przeproszeniem - klozet z urwaną spłuczką, a przyzwyczajenia niczym uczeń zawodówki na wagarach. Ten pomysł z ostrzeganiem to dla takich jak ty rzeczywiście dobry pomysł...
~do -piipi -poczytaj sobie 14-07-2008 2:13
-.....Asfalt ulic jest dzis piekny jak BRZUCH ryby..... Pod koniec XVI wieku Kościół katolicki utworzył Indeks Ksiąg Zakazanych, który istniał do Soboru Watykańskiego II. Znalazły się na nim dzieła Lutra, Kalwina, Mikołaja Kopernika, Biblie w językach narodowych, dzieła Woltera i innych filozofów oświecenia, Goethego, Mickiewicza, Flauberta, Zoli, Gide'a i wielu innych autorów. W dziełach tych autorów często zawarta jest krytyka Kościoła, chociaż czasem zdarzało się, że dostawały się one na Indeks z uwagi na zbyt lekkie traktowanie spraw seksualnych. Goethe w swoich działach pisał o magii, czarnoksięstwie oraz krytykował Kościół; w Fauście napisał na przykład, że Kościół zjada kraje i nie może się najeść. Gustaw Flaubert w Pani Bovary opisał posążek Marii jak posążek bóstwa z pogańskiego, zacofanego kraju. Emil Zola w dziele Lourdes opisał pielgrzymki do tego sanktuarium, podczas których miało dochodzić m. in. do niehigienicznych prób uzdrawiania przez zanurzanie w brudnej po wielu chorych wodzie; zaproponował, aby państwo prawnie zakazało istnienia takich miejsc. Ande Gide w sposób prześmiewczy nakreslił nawrócenie się na katolicyzm pod wpływem wizji masona, który rzucił kamieniem w figurę Matki Boskiej.
piipi 14-07-2008 9:47
.do - [~postu z godz.02:13..]..WIEM o tym i jest mi smutno,ze Kosciol NADAL nie jest "Prawda" i neguje te postepowania !!.
~Jelonkowicz - do piipi i piszącego do piipi 14-07-2008 11:31
Leczcie się ludzie, ale bzdety wypisujecie, nie da rady tego badziewia czytać!!! ... brzuch ryby... co to ma być?? a ten wywód - obszerny nieziemsko - co to za dziwo?? Ludzie, ratunku!! APEL: JELONKA DLA NORMALNYCH LUDZI!!!
~do historyka :) 14-07-2008 11:38
buhaha, ale o co chodzi ? po co ta opowieść o tym kościele, jak to sie ma do tego deszczu i tych służb kryzysowaych ?
piipi 14-07-2008 15:29
..do - [~postu z godz.11:31..]...Nie pamietasz ?..."Ciagle pada !.Asfalt ulic jest dzis sliski jak brzuch ryby / Mokre niebo sie opuszcza coraz nizej..." To tylko "Czerwone Gitary".
~Sjacmur 14-07-2008 21:28
Chyba tylko nasza piipi jest zdolna do wynajdywania takich "błyskotliwych" związków, a przy jej "genialnym" umyśle wysiada nawet inteligencja prof. Kwiczoła, nie mówiąc już o "inteligencji" reszty rogatych buraków...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group