Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8754
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chora kobieta doprowadziła do pożaru. Sąsiedzi alarmowali o zagrożeniu już ponad rok temu

Środa, 27 marca 2013, 9:14
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2013, 8:52
Autor: Angela
Jelenia Góra: Chora kobieta doprowadziła do pożaru. Sąsiedzi alarmowali o zagrożeniu już ponad rok temu
Fot. KM PSP
O tym, co może się stać w mieszkaniu chorej na schizofrenię kobiety z wielorodzinnego budynku przy ul. Lwóweckiej w Jeleniej Górze, która m.in. gromadzi tony śmieci, pisaliśmy w styczniu 2012 roku po alarmie wszczętym przez sąsiadów. Wczoraj (26.03) około godz. 16.30 ich przypuszczenia sprawdziły się. Doszło tam do pożaru. Ewakuowano pięć osób.

Ogień pojawił się kuchni na parterze. W mieszkaniu nikogo nie było. Mieszkańcy zauważyli dym i natychmiast wezwali straż pożarną.

- Dziewięć minut po przybyciu zlokalizowaliśmy źródło ognia – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Gdyby nie szybka reakcja sąsiadów, którzy nas zaalarmowali, mógłby spłonąć cały budynek. W mieszkaniu było mnóstwo łatwopalnych rzeczy: kartonów, ubrań itp. Istniało podejrzenie, że lokatorka jest w środku. Przeszukaliśmy mieszkanie, ale jej nie znaleźliśmy. Później okazało się, że wyszła z domu. Trwa ustalanie przyczyn pożaru – dodaje Andrzej Ciosk.

Spłonęło wyposażenie kuchni i drzwi. W akcji udział wzięło ośmiu strażaków. Na miejscu było pogotowie ratunkowe, a także gazowe i energetyczne oraz straż miejska i pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

O zagrożeniu, jakie stwarza chora lokatorka dla siebie i swoich sąsiadów, pisaliśmy w artykule: "Przez ścianę z zagrożeniem" 23. stycznia 2012 roku.

- Kiedy nie bierze leków, nago biega koło bloku, wymachuje nożem i przynosi do domu padlinę oraz mnóstwo starych rzeczy. – Zgłaszaliśmy to, gdzie się dało i nikt nic nie zrobił – skarżyli się nam wówczas sąsiedzi cierpiącej na zaburzenia psychiczne lokatorki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
324
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group