Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7761
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chirurgia plastyczna? Już nie tylko dla wybrańców!

Wtorek, 17 listopada 2015, 22:41
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2017, 15:33
Autor: KCM Clinic
Jelenia Góra: Chirurgia plastyczna? Już nie tylko dla wybrańców!
Fot. KCM Clinic
Red: Dzisiaj naszym gościem jest dr Piotr Drozdowski, specjalista chirurgii plastycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej KCM Clinic SA w Jeleniej Gorze .

Czym jest chirurgia plastyczna i kim są pacjenci, którzy z niej korzystają?
P.D. Chirurgia plastyczna jako specjalność medyczna obrosła sporym bagażem mitów i najczęściej jest kojarzona się ze sferą drogich zabiegów estetycznych - liftingów twarzy, powiększania piersi, dostępnych jedynie dla wybrańców, dysponujących pokaźnym nadmiarem środków finansowych. Takie przekonanie, pokutujące w opinii publicznej sprawia, że bardzo szeroki wachlarz dobrodziejstw płynących z kompleksowej chirurgii plastycznej omija pacjentów, którzy mogliby z niego korzystać - dosłownie na co dzień. Należy jednak pamiętać, iż chirurgia plastyczna to również chirurgia rekonstrukcyjna, wad wrodzonych czy - coraz bardziej popularna - chirurgia pobariatryczna, czyli redukcja nadmiaru tkanek po masywnej utracie wagi w przebiegu operacyjnego leczenia otyłości.

Czyli chirurgia plastyczna wkracza pod strzechy?
P.D. Chirurgia plastyczna, zgodnie ze swoim rodowodem, zawsze była blisko ludzi. Jej korzenie sięgają czasów antycznych, gdy pierwsi - jak można ich dzisiaj nazwać - chirurdzy plastycy - odtwarzali nosy odcięte złodziejom lub innym złoczyńcom. Nie były to zabiegi kosmetyczne, ale odtwórcze, przywracające złoczyńcom funkcje społeczne. Następnie, również blisko ludzkich spraw, chirurgia plastyczna pomagała w odtwarzaniu części ciała utraconych w wojnach lub w przebiegu chorób. Dopiero XX wiek i wszechobecna pogoń za pięknem przyniosła częściową dewaluację specjalności i jej utożsamianie z zaspokajaniem ludzkich fanaberii.

Jak potwierdzi Pan stwierdzenie, że chirurgia plastyczna jest blisko ludzi? Przecież nie na co dzień w szpitalach i przychodniach spotyka się chirurgów plastyków?
P.D. Coraz częściej specjaliści chirurgii plastycznej są dostępni nie tylko w gabinetach prywatnych, ale również w Klinikach i szpitalach oferujących zabiegi rekonstrukcyjne oraz onkologiczne - usuwanie zmian podejrzanych o transformację nowotworową, czyli niebezpiecznych dla zdrowia i życia. Co więcej, zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, nawet te z zastosowaniem najnowszych technologii takich jak infradźwiekowa liposukcja nutacyjna (N.I.L.), są już dostępne w regionalnych centrach zajmujących się chirurgią plastyczną, a ich ceny są przystępne. Wiele zabiegów, o których najczęściej myśli się w kategoriach prostego "upiększania" jest wykonywanych również ze względów medycznych. Ich przeprowadzenie poprawia nie tylko wygląd, ale i codzienne funkcjonowanie. Najprostszym przykładem jest zabieg plastyki powiek - usunięcia nadmiaru skóry lub tzw. przepuklin tłuszczowych powiek. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji, a efekt jest widoczny natychmiast. Pacjent nie tylko opuszcza klinikę z poprawionym wyglądem, ale również z lepiej funkcjonującym aparatem ochronnym oka - powieki nie opadają, wieczorne uczucie zmęczenia oczu nie jest już tak uciążliwe. W wielu krajach Europy zachodniej jest prawie „standardem” u ludzi starszych, usuwającym w prosty sposób skutki starzenia. Podobnie zabieg modelowania sylwetki – plastyki powłok brzusznych poszerzonej często tez i o liposukcję po masywnej utracie wagi np. po ciąży, przebytych operacjach brzusznych lub wskutek zabiegu bariatrycznego przynosi szybko nie tylko widoczną poprawę wyglądu, ale również ułatwia codzienne funkcjonowanie - już bez zbędnego obciążenia tzw. fartuchami skórno - tłuszczowymi, stanowiącymi przykre wspomnienie po czasach wysokiego BMI.
Implanty piersi stały się również powszechne – kobiety nie chcą już cale życie być zakompleksione, gdy piersi mają zbyt małe , za duże lub nieestetycznie wyglądające. W KCM stosujemy implanty Mentor światowego lidera w ich produkcji, z 40 letnim s doświadczeniem na rynku i dożywotnia gwarancją - amerykańskiej firmy J & J. Bardzo szeroką dziedziną w chirurgii plastycznej jest onkoplastyka - czyli usuwanie wraz z diagnostyką i następnie plastyką skóry i tkanki podskórnej zarówno w odniesieniu do zmian obejmujących samą skórę, jak i gruczoł piersiowy. Rola specjalisty chirurga plastyka w leczeniu nowotworów skóry jest nie do przecenienia. Wczesne wycięcie zmian podejrzanych o transformację nowotworową daje pacjentowi nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również - w doświadczonych rękach specjalisty chirurga plastyka - pewność dużo lepszego wyniku kosmetycznego.
Medycyna estetyczna z możliwościami małoinwazyjnej korekt, jest świetnym uzupełnieniem nowoczesnej chirurgii plastycznej.

Co chciałby Pan przekazać pacjentom, którzy z nieufnością podchodzą do tej - wciąż postrzeganej jako egzotyczna - gałęzi chirurgii?
P.D. Chirurgia plastyczna jest specjalizacją, która jest dostępna niemalże dla każdego i zdecydowanie można jej zaufać jak każdej innej dziedzinie medycyny.

Jaka jest dostępność do chirurgii plastycznej w Jeleniej Górze?
P.D. Wyłącznie wysoko doświadczeni specjaliści z chirurgii plastycznej: dr Mariusz Wysocki, dr Ryszard Nawrocki, dr Piotr Drozdowski - (zespól chirurgów plastyków, wykształconych w najbardziej znanym w Polsce ośrodku chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w Polanicy Zdroju), konsultują i wykonują zabiegi operacyjne w warunkach nowoczesnego bloku operacyjnego w Klinice KCM.

KONTAKT:
KCM Chirurgia Plastyczna:
Aby umówić się na konsultację wystarczy zadzwonić pod numer telefonu:
T: +48 75 645 30 50
M: +48 536 269 002

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, nasz email:
chir.plastyczna@kcmclinic.pl
koordynator@kcmclinic.pl

KCM Clinic SA
ul. Bankowa 5-7
58-500 Jelenia Góra

http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/chirurgia-plastyczna,126.htm

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group