Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6826
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Ceramiczny Ekspress zawiezie do Bolesławca

Środa, 15 sierpnia 2018, 18:33
Aktualizacja: Czwartek, 16 sierpnia 2018, 17:06
Autor: Paweł Guszała
Wrocław: Ceramiczny Ekspress zawiezie do Bolesławca
Fot. Paweł Guszała
Wczoraj (14.08.) na Dworcu PKP we Wrocławiu odbył się krótki briefing prasowy władz Kolei Dolnośląskich i samorządu województwa. Jego tematem była ciekawa propozycja dla pasażerów Kolei Dolnośląskich.

Na spotkaniu dziennikarze mogli usłyszeć, że zarząd województwa i spółki Kolei Dolnośląskich wspierają to co jest wyjątkowe na Dolnym Śląsku. A takie z pewnością jest Święto Ceramiki Bolesławieckiej.

- Jest to jedna z największych imprez na Dolnym Śląsku – przekonuje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego – ściąga turystów nie tylko z kraju ale i zagranicy. Chcemy to pokazać, dlatego w sobotę z Dworca Głównego PKP każdy kto będzie chciał uczestniczyć w tym święcie ma darmowy przejazd do Bolesławca i z powrotem.

Tak powstała idea Ceramicznego Ekspressu. Co warto podkreślić, będzie to jednorazowy przejazd z Wrocławia do Bolesławca, a później z Bolesławca do Wrocławia, z przystankiem w Legnicy. Pociąg Kolei Dolnośląskich wyruszy o godzinie 9:00. Powrót zaplanowany został tego samego dnia o godzinie 18:40. Liczba miejsc jest ograniczona. Na pokład nowoczesnego składu będzie mogło wsiąść 500 osób.

Za bilet w Ekspressie Ceramicznym nie trzeba będzie płacić, jednak w trakcie podróży prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na szczytny cel, dlatego warto wziąć ze sobą kilka złotych.

- Podczas tego przejazdu zorganizujemy zbiórkę na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo” w Tomaszowie Bolesławieckim. Zapraszamy do pomocy – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Twoja reakcja na artykuł?

21
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group