Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Celtyckie święto Samhain w Szklarskiej Porębie

Piątek, 27 października 2017, 10:26
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Celtyckie święto Samhain w Szklarskiej Porębie
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (28.10) Sudeckie Bractwo Walońskie i Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zaprasza na tajemniczy i pełen grozy spacer ścieżką umarłych.

W założeniu organizatorów sobotnia impreza ma nawiązywać do Celtyckiego święta Samhain. Zgodnie z wierzeniami Celtów, na przełomie października i listopada zacierała się granica pomiędzy światem żywych i umarłych, a duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępowały na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku. Celtowie gasili wszelkie ogniska i pochodnie, żeby ich domy wyglądały na zimne i niegościnne, a przed domostwa wystawiali żywność dla duchów. Sami ubierali się w stare, podarte ubrania i chodzili po wsiach udając brudnych włóczęgów, dzięki czemu miał ich nie zechcieć żaden duch.

Spacer upiorną ścieżką rozpocznie się o godzinie 17.45 w Żelaznym Tyglu Walońskim przy ul. 1 Maja 66. Po jego zakończeniu, o godzinie 19.00 dla uczestników imprezy przygotowano w Rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada” niespodziankę filmową, czyli seans pod hasłem „Czarny Humor Na Ekranie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group