Jak wiadomo, podziemia pod Wzgórzem Kościuszki służące podczas II wojny światowej jako schron przeciwlotniczy zostały wydzierżawione firmie Arado, która ma z nich uczynić atrakcję turystyczną. Nie jest to pierwsza tego typu inwestycja Arado. Wcześniej otworzyli m.in. podziemia na Placu Solnym we Wrocławiu.
Tutaj rozpoczęto realizację projektu Podziemia Time Gates Bramy Czasu. Według planów, otwarcie nowej atrakcji nastąpi jeszcze w tym roku. Dlatego pomoc członków DTMZ okazała się nieoceniona. Przybyła 26-osobowa grupa społeczników pod wodzą Roberta Matwiejewa (założyciela Towarzystwa) wywiozła z korytarzy 13 ton gruzu pochodzącego z rozebranej kilka dni wcześniej sceny, która nie przystaje do nowego sposobu zagospodarowania podziemi.
Trzeba nadmienić, że w pracach brały udział całe rodziny. Ich wkład pracy jest nieoceniony. Mimo że praca nie należała do najlżejszych wszyscy są zadowoleni i szczęśliwi wiedząc, że ich trud i poświecenie przyczynią się do aktywizacji tego miejsca. Z wielką życzliwością przyjęli podziękowania za swoją pracę od Kamila Zięby – obecnego zarządcy podziemi.
Po ciężkiej pracy cała ekipa przyjechała do Bukowca, gdzie została przyjęta w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy. Kierujący pracownią zapoznał ich z nowinkami jakie pojawiły się w pałacu od czasu ich ostatniej bytności.