Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 19766
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat karkonoski: Woda (nie) w każdym domu

Sobota, 23 sierpnia 2025, 11:34
Aktualizacja: 11:37
Autor: RaZ
Powiat karkonoski: Woda (nie) w każdym domu
Które miasto w powiecie karkonoskim może poszczycić się najlepszym dostępem do cywilizacji? Okazuje się, że Kowary.

Jeśli mierzyć ucywilizowanie gmin pod względem dostępu do sieci wodociągowej, to okazuje się, że na terenie powiatu karkonoskiego jest z tym całkiem nieźle. Portal polskawliczbach.pl opublikował ranking Miasta w Polsce z największą liczbą mieszkań przyłączonych do wodociągu (W oparciu o dane GUS z 2023 roku).

Jak podkreślają autorzy zestawienia, odsetek mieszkań przyłączonych do wodociągu to ważny wskaźnik w dziedzinie gospodarki wodnej, zdrowia publicznego i jakości życia ludzi. Wskazuje on, ile mieszkań w danym obszarze ma dostęp do wody z sieci wodociągowej, co może wpłynąć na jakość wody, higienę i zdrowie mieszkańców.

- Im wyższy odsetek mieszkań przyłączonych do wodociągu, tym większa liczba ludzi ma dostęp do czystej i bezpiecznej wody do spożycia i użytku domowego, co przyczynia się do poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców. Jednocześnie może to pomóc w zapobieganiu chorobom zakaźnym, takim jak choroby przenoszone drogą wodną – podkreślają autorzy.

W rankingu najlepiej wypadają Kowary gdzie dostęp do wodociągu ma 98,9 procent mieszkań. W pozostałych miastach regionu, czyli w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Piechowicach – odsetek ten wynosi 98,4 procent.

Twoja reakcja na artykuł?

33
59%
Cieszy
12
21%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
6
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy odczuwam w swoim budżecie domowym podwyżkę cen paliw?

Oddanych
głosów
644
Tak
68%
Nie
22%
Nie dotyczy, bo nie jeżdżę samochodem
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Demencja ich nie dotyka… Przypadek czy spisek?
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Pogoda
W weekend czekają nas nawet przymrozki
 
Aktualności
Techno w Jeleniej Górze
 
Aktualności
SOR już po remoncie
 
Tragedie i dramaty
Kolejna rocznica wielkiej lawiny w Karkonoszach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group