Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8089
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bronią Karkonoszy i grożą paraliżem

Piątek, 13 czerwca 2008, 15:33
Aktualizacja: Sobota, 14 czerwca 2008, 8:05
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Bronią Karkonoszy i grożą paraliżem
Fot. Mar
Około 30 kibiców i zawodników MKS Karkonosze przez 20 minut w sposób ciągły blokowało oznakowane przejście na trasie wylotowej do Wrocławia w Maciejowej. Jeśli nie znajdą się pieniądze na klub, jego fani zablokują całe miasto.

– W ten sposób kibice i zawodnicy protestują przeciwko brakowi zainteresowania losem najstarszego klubu sportowego miasta, któremu grozi bankructwo – powiedział członek zarządu klubu Bogusław Kempiński, który dodał, że o tym fakcie powiadomił wczoraj telefonicznie wiceprezydenta miasta Jerzego Łużniaka i dzisiaj rano osobiście zastępcę komendanta policji Andrzeja Zygulskiego.

Zmotoryzowani byli oburzeni protestem. – Mam głodne dziecko i spieszę się do domu z rodziną. Denerwuje mnie ta sytuacja, bo uważam, że można inaczej protestować w interesie klubu – powiedziała zdenerwowana jeleniogórzanka.

– Nie interesuję się piłką nożną. Nie mam na to czasu. Ciągle jeżdżę od firmy do firmy. Taką mam pracę. Teraz spóźnię się przez jakieś protesty i stracę na tym – powiedział przedsiębiorca udający się do Wrocławia.

Wcześniej, po rozmowie w policji, B. Kempiński z trzema przedstawicielami klubu kibica KSK Karkonosze poszedł do wiceprezydenta Zbigniewa Szereniuka, z którym spotkał się o godz. 12. Z. Szereniuk był zdziwiony sytuacją, jak się stworzyła wokół MKS Karkonosze (zapaść ekonomiczna) i powiedział: - Jest to w takim razie jedyny klub, który został odcięty od cycka publicznego, jeśli chodzi o pieniądze na stypendia.

Obiecał jednak, że we wtorek (17 czerwca) dojdzie do spotkania przedstawicieli zarządu, kibiców i piłkarzy Karkonoszy z prezydentem Markiem Obrębalskim oraz przewodniczącym rady miasta – Hubertem Papajem, podczas którego dojdzie do stosownego porozumienia w sprawie dalszej przyszłości klubu.

Jednak jeśli nadal te rozmowy nie przyniosą rozwiązania problemu MKS Karkonosze, któremu grozi bankructwo i rozwiązanie działalności z powodu braku pieniędzy, kibice grożą, że w piątek (20 czerwca) wyjdą na przejścia dla pieszych na czterech głównych trasach wylotowych i totalnie zablokują miasto.

Jak powiedziała rzecznik prasowy policji nadkom. Edyta Bagrowska, mimo tego że organizatorzy i udziałowcy protestu zgłosili swoje wystąpienie w policji, która czuwała nad porządkiem, dostaną wezwania do Sądu Grodzkiego o ukaranie, ponieważ mimo trzykrotnego wezwania do opuszczenia przejścia dla pieszych, nie zrobili tego.

Złamali w ten sposób artykuł 90 kodeksu wykroczeń, który zabrania tamowania ruchu w takich miejscach. Nie można tam spacerować w sposób ciągły. można tylko przejść. nie jest to, bowiem miejsce do spacerowania. Taką interpretację art. 90 wydał w orzeczeniu Sąd Najwyższy 16 stycznia 2002.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group