Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Breja w kranach po awarii

Środa, 15 września 2010, 14:10
Aktualizacja: Czwartek, 16 września 2010, 7:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Breja w kranach po awarii
To – wbrew pozorom – jest woda z kranu prosto z jeleniogórskich wodociągów.
Fot. TEJO
Gęstawa ciecz o kolorze popłuczyn herbaty płynie z kranów w mieszkaniach w pobliżu ulicy Hofmanna, gdzie dziś doszło do awarii wodociągów.

Bieżącej wody nie było ponad trzy godziny. Pojawiła się około południa, ale to, co popłynęło z kranów, trudno nazwać czystą wodą. Rdzawa breja – to stosowniejsze określenie. Zdaniem mieszkańców taka ciecz nie nadaje się do niczego o celach konsumpcyjnych nie wspominając.

To efekt opróżnienia z płynu skorodowanych rur. Na nowo wpuszczona woda zbiera wszystkie brudy i w takiej postaci „leci” do kranów i urządzeń grzewczych oraz innych (pralek, zmywarek).

Niby wystarczy spuścić, ale… wodomierz się kręci i za wylaną do zlewu „wodę” trzeba zapłacić. Zjawisko tym bardziej dotkliwe, że dwóch godzinach wciąż z kranów ciecze rdzawy płyn. I choć „Wodnik” zapewnia, że taka woda jest czysta „bakteriologicznie”, jakoś trudno w to uwierzyć. Do coraz wyższych rachunków za wodę mieszkańcy już się zdążyli przyzwyczaić. Szkoda tylko, że muszą często płacić za coś, z czego de facto nie skorzystają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group